Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Ponedeljek,
11. 3. 2024,
18.20

Osveženo pred

8 mesecev, 2 tedna

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0,21

Natisni članek

Natisni članek

Gibanje Svoboda SDS Janez Janša Janez Janša Robert Golob anketa vlada

Ponedeljek, 11. 3. 2024, 18.20

8 mesecev, 2 tedna

Ocena dela vlade se je še znižala

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0,21
Vlada | Pri oceni dela vlade je podobno kot prejšnji mesec približno 55 odstotkov vprašanih odgovorilo, da ga ocenjuje negativno, srednje ga ocenjuje 28 odstotkov vprašanih, pozitivno pa 13,6 odstotka vprašanih, kar je še nekoliko manj kot februarja. | Foto STA

Pri oceni dela vlade je podobno kot prejšnji mesec približno 55 odstotkov vprašanih odgovorilo, da ga ocenjuje negativno, srednje ga ocenjuje 28 odstotkov vprašanih, pozitivno pa 13,6 odstotka vprašanih, kar je še nekoliko manj kot februarja.

Foto: STA

Ocena dela vlade se je v primerjavi s februarjem, ko je bila najnižja v tem mandatu, še znižala, kaže raziskava javnega mnenja, ki jo je za Delo opravila Mediana. Delo vlade kot pozitivno ocenjuje manj kot 14 odstotkov vprašanih. Na volitvah bi tudi tokrat slavila SDS pred Svobodo, SD pa je uspelo precej popraviti rezultat prejšnjega meseca.

Po zadnji anketi Dela bi na volitvah z 22,9 odstotka glasov zmagala SDS (februarja 23,7 odstotka), drugouvrščeno Gibanje Svoboda pa bi prejelo 15 odstotkov (februarja 16,8 odstotka). Sledi NSi s 4,9 odstotka (februarja 5,1 odstotka), po 4,4 odstotka pa bi prejeli SD (februarja 2,6 odstotka) in Levica (februarja 5,3 odstotka).

Druge stranke bi ostale pod parlamentarnimi pragom, med njimi bi največ glasov prejele Piratska stranka (3,2 odstotka), SNS (2,9 odstotka), Resnica (2,7 odstotka), Vesna (1,7 odstotka) in SLS (1 odstotek). Druge stranke bi prejele manj kot odstotek glasov.

Skoraj dvajset odstotkov volivcev ne ve, katero stranko bi volili

Ob tem je 19,9 odstotka volivcev odgovorilo, da ne vedo, katero stranko bi volili, 8,7 odstotka jih ne bi volilo nobene, 2,7 jih na vprašanje ni želelo odgovoriti, 1,4 odstotka pa bi jih oddalo prazno glasovnico.

Pri oceni dela vlade je podobno kot prejšnji mesec približno 55 odstotkov vprašanih odgovorilo, da ga ocenjuje negativno, srednje ga ocenjuje 28 odstotkov vprašanih, pozitivno pa 13,6 odstotka vprašanih, kar je še nekoliko manj kot februarja. Vladi so vprašani namenili srednjo oceno 2,23 (februarja 2,28), kar je po navedbah časnika ne samo najnižje v tem mandatu, ampak tudi v mandatu Janeza Janše.

Državnemu zboru pa so volivci tokrat namenili srednjo oceno 2,34 (februarja 2,40).

Na vrh se je vrnila Nataša Pirc Musar

Na barometru priljubljenosti politikov se je po treh mesecih na vrh z najvišjim skokom ocene vrnila predsednica republike Nataša Pirc Musar in tako na drugo mesto izrinila poslanca SDS Anžeta Logarja, na tretje pa gospodarskega ministra Matjaža Hana. Na četrto mesto se je tokrat uvrstil poslanec NSi Janez Cigler Kralj, na peto pa predsednica DZ Urška Klakočar Zupančič.

Do desetega mesta na lestvici sledijo nova pravosodna ministrica Andreja Katič, finančni minister Klemen Boštjančič, predsednik SDS Janez Janša, predsednik NSi Matej Tonin in poslanka SDS Jelka Godec. Predsednik vlade Robert Golob je uvrščen na 12. mesto za obrambnega ministra Marjana Šarca. Rep lestvice tudi tokrat zaseda predsednica SD Tanja Fajon s še nižjo oceno kot prejšnji mesec. Največji padec ocene je sicer pri kulturni ministrici Asti Vrečko na 14. mestu.

Raziskavo je za časnik Delo izvedel inštitut Mediana med 5. in 7. marcem, in sicer na reprezentativnem vzorcu 723 oseb.

Robert Golob, Janez Janša
Novice SDS bi na evropskih volitvah dobila štiri poslance, Gibanje Svoboda dva
Protestni shod upokojencev, ki ga je pripravila ljudska iniciativa Glas upokojencev Slovenije. Upokojenci
Novice SDS: Vlada zavaja
Vesna Vuković
Novice Golob: Vukovićeva odhaja na lastno željo. Izpolnila je vse cilje, ki sva jih skupaj zastavila.
Ne spreglejte