Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Petek,
14. 6. 2013,
19.36

Osveženo pred

8 let, 6 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

univerza financiranje

Petek, 14. 6. 2013, 19.36

8 let, 6 mesecev

ESS: visokemu šolstvu treba zagotoviti enak obseg sredstev kot leta 2011

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Člani Ekonomsko-socialnega sveta predlagajo, da se visokemu šolstvu in znanosti zagotovi enak obseg sredstev kot leta 2011. Pričakujejo, da bo vlada to upoštevala pri pripravi rebalansa proračuna.

Predsednik Konfederacije sindikatov Slovenije Pergam Janez Posedi je prepričan, da so s tem dosegli enega od ciljev, torej ohraniti sposobnost sistema visokega šolstva za izobraževanje prihodnjih generacij.

Kot je pojasnil minister za izobraževanje, znanost in šport Jernej Pikalo, socialni partnerji niso razpravljali neposredno o financiranju visokega šolstva, ampak tudi o drugih vidikih - od nacionalne agencije za kakovost v visokem šolstvu in avtonomije univerz do pripravnikov, štipendiranja in znanstvene politike.

V resnih težavah vse slovenske univerze Glede visokega šolstva sicer sindikalna stran vseskozi opozarja predvsem na vprašanje financiranja, saj da to ni sledilo uvajanju programov druge bolonjske stopnje. Posedi je nedavno dejal, da so v resnih težavah vse slovenske univerze.

Pomanjkanje denarja pa bi lahko prizadelo tudi študente Dodatnega varčevanja za zdaj ni na vidiku, pomanjkanje denarja pa bi lahko prizadelo tudi študente, saj se lahko zgodi, da ne bi mogli na drugi stopnji nadaljevati študija, ki so ga vpisali v prvi stopnji, je dejal. Prav tako je vprašljiva primernost financiranja nacionalne agencije za kakovost v visokem šolstvu.

Zato so želeli slišati z vladne strani, kako se nameravajo lotiti reševanja teh težav ter ali bodo v visokošolski prostor "še kaj investirali ali pa pustili, da počasi izumre", je dejal Posedi in pojasnil, da so tudi od delodajalcev želeli slišati pričakovanja, kaj sami želijo od visokega šolstva.

Ne spreglejte