Zdravniki v Veliki Britaniji opozarjajo, da ukrepi za zmanjševanje epidemije debelosti niso obrodili sadov, zato se je treba proti nezdravi hrani in pijači bojevati kot proti cigaretam.
Medtem ko v Sloveniji potekajo zelo vroče in zelo živahne razprave o dvigu davka na sladke in gazirane pijače, pa so na Otoku očitno že naredili korak naprej. Medicinska akademija kraljevega kolidža The Academy of Medical Royal Colleges, ki združuje skoraj vse zdravnike v Veliki Britaniji, je Cameronovo vlado pozvala, naj uvede visoke takse na brezalkoholne gazirane pijače, oglaševanje nezdrave hrane pa je treba po mnenju britanskih zdravnikov preprosto prepovedati.
Boj proti debelosti na Otoku ni obrodil sadov
Poziv je seveda naletel na zelo različne odzive med prebivalci in proizvajalci nezdrave hrane in pijač. Sicer pa je poziv omenjene akademije del njene kampanje proti zelo razširjeni debelosti na Otoku, ki kljub številnim ukrepom ni dala zadovoljivih rezultatov.
Britanski zdravniki opozarjajo, da bi morali problem nezdrave hrane in pijače obravnavati podobno kot cigarete
Kot poročajo tuje novinarske hiše, zdravniki v Veliki Britaniji menijo, da bi se morali proti nezdravi hrani in pijači bojevati podobno kot proti cigaretam oziroma tobaku.
Vsak četrti Britanec debel oziroma predebel
Britanci po najnovejših raziskavah spadajo med tiste najdebelejše narode na svetu, saj okoli četrtina prebivalstva pripada tako imenovani skupini predebelih. Po najbolj črnih scenarijih se bo delež debelih oziroma predebelih na Otoku do leta 2050 podvojil, kar bi imelo zelo hude posledice za zdravje naroda, pa tudi za britansko državno blagajno.