Družba Mlekodel, Deželna banka Slovenije (DBS) in zadruge so v okviru prevzemne ponudbe za Ljubljanske mlekarne pridobile 194.713 delnic oz. 4,44 odstotka vseh.
S tem so lastniški delež v družbi povečale na 36,41 odstotka. Prevzemna ponudba je bila uspešna, so sporočili prevzemniki.
Mlekodel, DBS, Zadružna zveza Slovenije ter 33 zadrug so ponudbo za prevzem Ljubljanskih mlekarn objavili 19. septembra, ko so za vsako delnico, ki je še niso imeli v lasti, ponudili 6,50 evra. Ponudba se je tako nanašala na 2.981.148 delnic oz. 68,03-odstotni delež družbe.
Do minulega petka je ponudbo sprejelo 308 imetnikov delnic Ljubljanskih mlekarn, ki so imeli skupaj v lasti 194.713 delnic družbe, so sporočili prevzemniki.
Prevzemniki zatrdili, da bi družba s prevzemom dobila dolgoročnega in stabilnega lastnika
Prevzemniki so ob objavi prevzemne ponudbe zatrdili, da bi družba s prevzemom dobila dolgoročnega in stabilnega lastnika, ki bo imel interes, da mlekarna uspešno posluje. Ocenili so, da lahko s prevzemom zagotovijo dolgoročno stabilnost razmerij na trgih pridelave in predelave mleka ter tako tudi potrošnikom zagotovijo trajno in kakovostno ponudbo mleka in mlečnih izdelkov, pridelanih v domačem okolju.
Predsednica uprave Ljubljanskih mlekarn Cvetana Rijavec, ki ima v lasti 2550 delnic družbe, je napovedala, da prevzemne ponudbe ne bo sprejela. Ocenila pa je, da prevzem, v primeru, da bodo prevzemniki uresničili navedbe v prevzemnem prospektu, ne bo vplival na zaposlovanje ali kraj opravljanja poslov.
Predsednik nadzornega sveta: S prevzemno ponudbo smo povečali lastništvo v mlekarni
Predsednik nadzornega sveta Mlekodela Janko Stojković je po izidu prevzemne ponudbe pojasnil, da so s prevzemno ponudbo povečali lastništvo v mlekarni. "Za slovensko kmetijstvo in podeželje je prireja in predelava mleka ključna gospodarska panoga, zato si bomo še naprej prizadevali za zadružno lastništvo mlekarne in s tem dolgoročno stabilnost razmerij na trgih pridelave in predelave mleka, ki so med najpomembnejšimi kmetijskimi oziroma živilskimi panogami tudi v evropskem prostoru," je poudaril.
Ob tem je Stojković prepričan, da bodo le tako lahko potrošniku zagotovili trajno in kakovostno ponudbo mleka in mlečnih izdelkov, pridelanih v domačem okolju, kar je pomemben element zagotavljanja prehranske samooskrbe.
Rijavčeva pa je za STA odgovorila, da se je glede na pogoje za uspešnost ponudbe, ki jih je prevzemnik podal v prevzemni ponudbi, ta uspešno zaključila.