Četrtek, 24. 5. 2012, 8.34
5 mesecev, 3 tedne
Ocenili smo: HP OfficeJet Pro 8600 Plus ePrinter
Namestitev naprave HP OfficeJet Pro 8600a Plus je preprosta, prav tako povezava v omrežje, ki je mogoča bodisi prek Wi-Fi bodisi prek ethernet priključka. Kot drugi tiskalniki poslovnega razreda tudi 8600a Plus podpira standard IPv6, kar pomeni, da gre za naložbo prihodnosti za podjetja (oziroma posameznike), ki se spogledujejo s širokopasovno povezavo naslednje generacije.
Nadalje je v napravo vgrajen barvni faks, ki ga lahko uporabljate bodisi kot navadnega telefonskega bodisi fakse posredujete v spletne poštne nabiralnike oziroma shranjujete v za to namenjen spletni prostor.
Osrednji funkciji sta seveda tiskanje in optično branje. 8600a lahko v tem pogledu deluje kot samostojna naprava in tiska dokumente s pomnilniških medijev, kot so ključi USB in kartice SD, pa tudi neposredno s spletnih družabnih omrežij. Optični bralnik lahko dokumente pošilja neposredno na e-mail naslove in omrežne mape, a se je za to treba poigrati s priloženim programskim paketom. Shranjevanje datotek v omrežje podpira standardne internetne protokole (kot je na primer SMB), zato je poleg na osebne računalnike in serverje prenos možen tudi na naprave NAS.
OfficeJetovo računalniško programsko vozlišče deluje zelo gladko – to smo od sodobnega tiskalnika, prilagojenega za delo v ekosistemu OS Windows 7, tudi pričakovali.
V neposredni bližini se nahaja 4,3-palčni LCD-zaslon, ki je kot pri že opisanem sorodniku Envyju precej svetel in razločen, a ob vnašanju gesel in nastavitev vse prevečkrat nenatančen, k čemur pripomore tudi malce neroden vmesnik.
8600a Plus se od preostalih večfunkcijskih naprav višjega cenovnega razreda razlikuje tudi glede oblike podajalca listov, ki je integriran v sam videz naprave in ni odstranljiv oziroma zložljiv. Na samem dnu je predal za papir, v katerega lahko spravite do 250 standardnih listov A4 (podprto je sicer še tiskanje na formate A5, A6 in 13 x 18 cm ter kuverte tipa C5, C6 in DL).
Na pladenj za natisnjene dokumente se lahko nakopiči največ 150 listov, je pa treba pred začetkom tiskanja izvleči jeziček, ki jim preprečuje padec z naprave.
Hitrost tiskanja je za brizgalni tiskalnik neverjetna, laik bi ga prav lahko zamenjal za laserskega. Po navedbah proizvajalca zmore 8600a na minuto iztisniti 18 črno-belih in 13 barvnih strani – v realnosti je kvota manjša za dve ali tri kopije. Na izris fotografije na navaden papir je treba čakati približno 15 sekund, na povoskanega pa 30.
Kakovost pisarniškega tiska je odlična, tekst in preproste grafike so razločne in jasne. Za barvno tiskanje (predvsem fotografij) priporočamo uporabo priloženega fotopapirja, saj so na navadnem barve malenkost rumenkaste in nekoliko izprane. Monokromantske (črno-bele) in pisane fotokopije so solidne, a zadnje nekoliko težijo k temnejšim odtenkom.
Stroški tiskanja so ob siceršnji precej zasoljeni ceni naprave res nizki. Standardna črno-bela kartuša, ki "umre" šele po tisoč natisnjenih straneh, stane 21 evrov, prav toliko pa bo prodajalec želel tudi za vsako od treh posodic barve (ki zdržijo "le" 700 strani). V praksi to pomeni, da vas bo Wordov dokument olajšal za 2,1 evrskega centa, Photoshopova grafika pa za slabih 15.