Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Ponedeljek,
10. 12. 2012,
15.15

Osveženo pred

5 mesecev, 3 tedne

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

vtisi ocenili smo

Ponedeljek, 10. 12. 2012, 15.15

5 mesecev, 3 tedne

Ocenili smo: Asus PadFone

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Asusov PadFone je lahko mobitel ali pa motor tablici, ki je nekakšna postaja. Zlitje dveh izdelkov je navdušujoče, še zlasti, ker obe napravi delata, kot se šika.

Podobna zgodba, kot jo poznamo pri avtomobilih, ki jih ne moremo uporabljati brez črnega zlata, je tudi pri Asusovem izdelku. Tablica oziroma PadFone Station ne more delati brez mobitela, PadFona. Prva namreč deluje v sožitju PadFona in ker je življenje tablice pogojeno z mobitelom, bi lahko rekli, da je mobitel njeno srce. In to srce je resnično močno in zmogljivo.

Majhen transformer PadFone, mobitel, je elegantno oblikovan in se mojstrsko prilega v tablico. Težava, na katero smo kar nekajkrat naleteli ob dajanju mobitela v tablico, nastane, ko mobitela nismo pravilno namestili v tablico. V takšnem primeru tablica seveda ne dela.

Lahko bi rekli, da je tablica platno, mobitel pa projektor oziroma njegova povečava našega dela. Vse, kar počnemo na mobitelu, je seveda razvidno na 10,1-palčnem zaslonu. Mobitel je nekakšno srce tablice, ki ga poganja, slednja pa je pravzaprav postaja, ki nas pri nošenju s svojimi 725 grami malce ovira. Res je, da se njena teža poveča šele ob priklopu mobitela in da je njegova teža skorajda zanemarljiva – 129 gramov –, a brez slednjega tako ali tako ne more delati in tako postane prava mala utež za razgibavanje mišic.

Njegovo poslanstvo je biti tanek Zaradi svojega poslanstva je mobitel izredno tanek, zagotovo se uvršča med najtanjše mobitele trenutno na trgu. Tudi nad velikostjo zaslona tako mobitela kot tudi tablice nismo bili razočarani. S 4,3-palčnim zaslonom nudi prav toliko prostora, kot ga potrebujemo. Zaslon mobitela je dobro odziven, izkaže se tudi na tablici.

Na sprednji strani mobitela najdemo fotoaparat z osmimi megatočkami, ki naj bi delal zadovoljive fotografije, a smo bili nad njimi kar razočarani. Fotografije imajo nežne, meglene barve, pa tudi možnosti za izboljšavo so omejene. Ob tresočih rokah ali pa ob fotografiranju premikajočega se objekta ali subjekta lahko pričakujete razmazane fotografije. Je pa kamera tablice že po specifikacijah nekaj precej neverjetnega za današnji čas – ima le 1,3 megatočk.

Kako se izkaže kot fotoaparat?

Tablica polni svojo baterijo in mobitelovo Žal pa to vzajemno delovanje mobitela in tablice pomeni tudi, da tablica ne more delati, če je PadFonova baterija prazna. Res je, da je prva sposobna napolniti drugega, a ko je mobitel prazen, si skorajda ne moremo pomagati. Baterija mobitela se bo izpraznila po dnevu razmigovanja prstov na njem, tablica nekoliko pozneje.

Na težavo smo naleteli ob aplikacijah, saj je delovanje nekaterih prilagojeno le na delovanje na PadFonu, ne pa tudi PadFone Stationu. Aplikacija se namreč na prvem odpre v normalnem in prilagojenem formatu, medtem ko na postaji naredi neprilagojen videz. Naj poudarimo, to se na srečo zgodi le pri nekaterih aplikacijah. Delo aplikacij je odzivno, tudi večopravilnost je več kot zadovoljiva, kar lahko pripišemo procesorju 1,5 GHz dual-core Snapdragon v notranjosti. Pohvalimo lahko tudi 1GB RAM-a in 64 GB notranjega spomina.

Navdušenja nismo doživeli ob videoposnetkih; snemanje je s tablico nekoliko težje že zaradi same velikosti, pa tudi, kot rečeno, njene teže. Kakšni posnetki so nastali ob testiranju, preverite v spodnjem prispevku.

Kako se izkaže kot kamera?

Mobitel je sicer možno kupiti posamično, njegova cena pa se giblje okoli 470 evrov, tablica pa še dodatnih 180 evrov. Na voljo je tudi tipkovnica, katere cena se na trgu giblje okoli 75 evrov, a je nismo imeli priložnost preizkusiti.

Gre za razmišljanje, kako vsako našo napravico narediti uporabno, četudi je v danem trenutku ne uporabljamo. V tem primeru mobitel dobi mesto baterije tablice. Pa vendar, čeprav lahko o Asusovem izdelku naštejemo le same pozitivne izkušnje, se večina potrošnikov ne bi odločila zanj. Težava je v nezaupanju, predvsem pa v medijskem napihovanju določenih znamk, ki jim nato začnemo kar podzavestno zaupati, čeprav jih še nismo preizkusili. Je pa njuno delovanje skorajda brezhibno (vsaj v času testiranja), zato bi bili tudi kakšni zvesti privrženci najbolj obleganih znamk mobitelov osupli nad njim.

Splošna ocena: 8

1 – Raje umrem, kot da me kdo vidi s tem. 2 – Vzamem le, če bi mi rešil življenje. 3 – Če mi ga podarijo, ga morda vzamem. 4 – Še veliko mu manjka. 5 – Za silo bi bilo. 6 – Še kar 7 – Na pravi poti 8 – Dober izbor 9 – Odlična naprava 10 – Brez njega mi živeti ni.

Ne spreglejte