Petek, 9. 2. 2024, 5.46
11 mesecev, 2 tedna
Prenova – Ford puma
Novo iz Forda: vozniški prostor je zdaj povsem drugačen #foto
Ford je prenovil pumo, ki največje spremembe prinaša v notranjosti. Tam je manj gumbov, opazna pa sta predvsem dva zaslona. Tisti pred voznikom je celo večji od sredinskega.
Ford puma ostaja eden najbolj dinamično usmerjenih križancev svojega razreda. S prenovo je dobila blagohibridne motorje, sledila bo tudi povsem električna različica z imenom gen-E. Zunanji oblikovalski popravki so malenkosti, večje pa bodo razlike v notranjosti. Ta je bolj prečiščena z vidika gumbov in stikal, zato pa izstopa z dvema zaslonoma v velikosti dobrih 12 palcev oziroma diagonale dobrih 30 centimetrov.
Vozniški prostor zdaj in pred prenovo:
Poudarki prenovljene ford pume
- Pume poganja litrski motor ecoboost, ki uporablja 48-voltni blagohibridni pogon. Moč motorja znaša do 114 kilovatov (155 "konjev").
- Pri različici ST je Ford moč spustil na 115 kilovatov (170 "konjev"), prav tako se je odpovedal 1,5-litrskemu motorju. Tudi različico ST zdaj poganja litrski motor.
- Pri pumi ST bo zdaj na voljo le še samodejni in nič več ročni menjalnik.
- V notranjosti je očitna novost 12-palčni zaslon na dotik, ki naj bi imel tudi dvakrat hitrejšo procesorsko moč od predhodnika.
- Pod zaslonom ni več gumbov za upravljanje s klimatsko napravo in ogrevanje sedežev. Klasičnih fizičnih gumbov je v avtomobilu manj, notranjost je bolj digitalizirana – poleg sredinskega zaslona je tu še dodatni 12,8-palčni zaslon v funkciji digitalnih merilnikov; zaslon pred voznikom je torej malo večji od tistega na sredinski konzoli.
- Prostornina prtljažnika je 456 litrov, pod njim ostaja 80-litrski dodatni prostor.
- Novost je možnost dinamične osvetlitve ovinkov s predvidevanjem.
- Električno različico pume bodo razkrili pozneje, imenovala pa se bo gen-E.
- Poskrbeli so za brezžično polnjenje telefona, tudi povezljivost z vmesnikoma CarPlay in Android Auto je brezžična.
- Na voljo bodo opreme titanium, ST-line in ST-line X.
- Pumo bodo še naprej izdelovali v tovarni v Romuniji (Craiova).