Četrtek, 16. 11. 2017, 13.05
7 let, 1 mesec
Argeto zdaj proizvajajo tudi v ZDA
Po Izoli in Hadžićih je Harrisburg v ZDA novi dom obrata za proizvodnjo Argete.
Že kar legendarno pašteto Argeta, ki se je pred več kot pol stoletja rodila v Drogi Portorož, bodo ob Izoli in Hadžićih v BiH od zdaj proizvajali tudi v ZDA. Proizvodnjo delikatesnega namaza so namreč zagnali v Harrisburgu v zvezni državi Pensilvanija, so sporočili iz Atlantic Grupe, hrvaške multinacionalke, ki je leta 2010 kupila Drogo Kolinsko, s tem pa tudi eno njenih najbolj znanih blagovnih znamk, paštete Argeta.
V Harrisburgu bodo paštete proizvajali izključno za severnoameriški trg, novembra in decembra začenjajo tudi intenzivno distribucijo ter močno promocijsko kampanjo na skoraj dva tisoč prodajnih mestih v ZDA in Kanadi, so še sporočili. Prvo leto si na tem trgu obetajo tri milijone dolarjev prihodkov.
Največja znamka paštete na svetu
"Ne pretiravamo, če rečemo, da je Argeta največja znamka paštete na svetu, saj se, gledano posamično, med številnimi blagovnimi znamkami paštet prav Argete proda največ," je ob zagonu novega obrata dejal Enzo Smrekar, glavni direktor strateškega poslovnega področja Delikatesni namazi Atlantic Grupe.
Enzo Smrekar
"Odločili smo se za pogumno in velikopotezno, vendar dobro načrtovano in realno strategijo širitve tudi zunaj Evrope, kjer smo se že uspešno uveljavili. V Avstriji ima namreč Argeta več kot 37-odstotni tržni delež, v Švici skoraj 30-odstotnega, v Nemčiji in na Švedskem pa napredujemo od stabilnih deset odstotkov. Zdaj odpiramo vrata ameriškega trga z velikim potencialom, ki ga bomo znali izkoristiti," je napovedal Smrekar.
Zaščitili značilno oranžno barvo embalaže
Konec oktobra je Atlantic Grupi z Argeto uspel še en veliki met - značilno oranžno barvo embalaže so na slovenskem trgu rezervirali izključno za Argeto. Odtenka pantone 159c za paštete ali namaze ne sme v Sloveniji uporabljati nihče drug. Kot so takrat sporočili iz Atlantic Grupe, se je Argeta s tem pridružila jagodnemu izboru svetovnih blagovnih znamk - takšnih naj bi bilo samo 0,03 odstotka - , ki jih javnost prepozna že zgolj po barvi, kot sta na primer Milka in Manner.
3