Sreda, 21. 2. 2018, 14.50

ZOI, PJONGČANG, 12. TEKMOVALNI DAN

Slovenski tekačici šesti, Flisar sedmi, nova smukaška kraljica je Italijanka

Anamarija Lampič | Foto Guliver/Getty Images

Za najboljšo slovensko uvrstitev 12. tekmovalnega dneva ZOI 2018 v Pjongčangu sta poskrbeli slovenski smučarski tekačici Anamarija Lampič in Alenka Čebašek, ki sta v ekipnem šprintu osvojili šesto mesto. Smučar prostega sloga Filip Flisar je bil v smučarskem krosu sedmi, alpska smučarka Maruša Ferk pa je v ženskem smuku osvojila 19. mesto.

Prvo dejanje sredinega dne na olimpijskih igrah je bil ženski smuk. Največje veselje je prinesel italijanskemu taboru, edina slovenska predstavnica Maruša Ferk pa je osvojila 19. mesto.

Najboljši slovenski smučar prostega sloga Filip Flisar je v smučarskem krosu osvojil sedmo mesto. Prebil se je do polfinala, kjer je v svoji skupini osvojil zadnje mesto in nato še tretjič zapored na ZOI (tako kot 2010 in 2014) nastopil v malem finalu. Sedmo mesto je njegova druga najboljša uvrstitev vseh časov. V Sočiju je bil šesti, v Vancouvru pa osmi.

ekipnem šprintu v prosti tehniki sta se izkazali Anamarija Lampič in Alenka Čebašek. Osvojili sta šesto mesto. Janez Lampič in Miha Šimenc sta izpadla v kvalifikacijah.

Na moškem hokejskem turnirju, na katerem se je v torek od ZOI v Pjongčangu poslovila Slovenija, bodo danes znani polfinalisti. Prvi so se med štiri najboljše uvrstili Čehi in Rusi. V konkurenci nežnejšega spola so Finke osvojile bronasto medaljo.