Jernej Damjan Timi Zajc Timi Zajc Tilen Bartol Peter Prevc Peter Prevc Pjongčang 2018

ZOI 2018, 1. tekmovalni dan

Za slovensko uvrstitev dneva poskrbel Peter Prevc. Kaj pa drugi?

3

Peter Prevc Pjongčang | Foto Reuters

Prvi tekmovalni dan na zimskih olimpijskih igrah v Južni Koreji je poskrbel za pet končnih odločitev. Najvišjo slovensko uvrstitev dneva je na srednji skakalnici dosegel smučarski skakalec Peter Prevc. Osvojil je 12. mesto, naslova olimpijskega zmagovalca pa se je veselil Nemec Andreas Wellinger.

Štirje slovenski smučarski skakalci, ki so uspešno opravili četrtkove kvalifikacije, se na srednji skakalnici niso vmešali v boj za najvišja mesta. Naslov olimpijskega prvaka je osvojil Nemec Andreas Wellinger, za najvišjo slovensko uvrstitev pa je poskrbel Peter Prevc. V finalni seriji je močno izboljšal uvrstitev in osvojil 12. mesto. Tilen Bartol je bil 16., Jernej Damjan 28., Timi Zajc, ki se ni uvrstil v finale, pa 33.

Na veliko olimpijsko sceno je stopila tekačica na smučeh Manca Slabanja. Mlada slovenska športnica je nastopila v skiatlonu na 2 x 7,5 kilometra in končala na predzadnjem, 59. mestu. Zmagala je Švedinja Charlotte Kalla.

Nekaj ur pozneje sta nastopili biatlonki Urška Poje in Anja Eržen, ki sta se preizkusili v šprinterski preizkušnji na 7,5 kilometra. Erženova je z zaostankom 2:14,7 in tremi kazenskimi krogi zasedla 46. mesto. S tem se je uvrstila na zasledovalno tekmo. Urška Poje je tekmo končala na 75. mestu.

Sankač Tilen Sirše je opravil z uvodno vožnjo, po kateri zaseda 34. mesto.

* Vse o olimpijskih igrah

V Pjongčangu so bili v soboto še kvalifikacijski oziroma predtekmovalni boji v deskanju na snegu v snežnem parku, hitrostnem drsanju na kratkih progah, sankanju, curlingu in ženskem hokeju na ledu.