14.35

Miran Zupančič Peter Prevc Peter Prevc

Sobota, 20. 9. 2014, 14.35

Zupančič doskočil na stopničke, Prevc v deseterico

Poljak Jakub Wolny je zmagovalec prve od dveh tekem celinskega pokala v smučarskih skokih v avstrijskem Stamsu. Wolny je zmago slavil pred Nemcem Michaelom Neumayerjem in Slovencem Miranom Zupančičem.

Med najboljšo deseterico sta od Slovencev končala še Anže Lanišek na sedmem in Peter Prevc na devetem mestu. Točke celinskega pokala je z 19. mestom osvojil tudi Jure Šinkovec, medtem ko sta Mitja Mežnar in Andraž Pograjc ostala zunaj trideseterice.

V skupni razvrstitvi celinskega pokala še naprej vodi Cene Prevc (482 točk), ki ta konec tedna nastopa na poletni veliki nagradi v Almatyju, pred Zupančičem (435) na drugem mestu, četrti je Peter Prevc (389).

V nedeljo bo v Stamsu še ena tekma celinskega pokala.