Lozana zimske olimpijske igre

Nedelja, 12. 1. 2020, 21.46

zoi mladih, lozana

Slovenci do druge zmage v curlingu na ZOI mladih

curling | Mlada slovenska ekipa v curlingu, ki je pred turnirjem na jakostni razvrstitvi reprezentanc zasedala neslavno zadnje mesto, je v predtekmovanju na presenečenje vseh osvojila drugo zmago. | Foto Urban Urbanc/Sportida

Nadaljuje se pravljica slovenskih tekmovalcev v curlingu na zimskih olimpijskih igrah mladih športnikov v starosti od 15 do 18 let v olimpijski prestolnici sveta Lozani. Slovenski krlingaši so na ledu v Champeryju na turnirju mešanih ekip po Norveški premagali še soorganizatorico iger Francijo s skupnim izidom 8:7.

Rok Ažnoh
Sportal Že prvi dan olimpijsko odličje za Slovenijo

Po nesrečnem petkovem uvodnem porazu proti Novi Zelandiji s 4:8 se je mlada slovenska ekipa v curlingu odkupila s sobotno prestižno zmago proti Norveški s 6:5. Slovenija, ki na ZOI mladih prvič nastopa v curlingu, je nato na ledeni ploskvi hrama curlinga v Champeryju v nedeljo zvečer premagala še ekipo Francije, ki je skupaj s Švico soorganizatorica tretjih ZOI mladih.

Slovensko zgodovino v rinku v tej disciplini, ki je bila na sporedu pravih članskih zimskih olimpijskih iger že leta 1924, na novo pa od od Nagana leta 1998, pišejo Bine Sever, Jakob Omerzel, Liza Gregori in Sara Rigler. Slovenci se z dvema zmagama še niso prebili v četrtfinale, so pa na zelo dobri poti.

V skupinskem delu tekmovanju, Slovenci so v skupini C, slovenske krlingaše čakata še dve preizkušnji, v ponedeljek proti Veliki Britaniji, ki se ima za ustanoviteljico te moštvene igre, in v torek proti Turčiji.

Na prizorišču preizkušenj v alpskem smučanju Les Diablerets je bila nedelja v znamenju specialnega veleslaloma v dveh vožnjah.

Amelie Klopfenstein je osvojila tretje odličje. | Foto: Getty Images Amelie Klopfenstein je osvojila tretje odličje. Foto: Getty Images

Zadovoljni so lahko domačini Švicarji. Ameli Klopfenstein je osvojila še tretjo kolajno, naslovu olimpijske mladinske prvakinje v superveleslalomu je dodala še naslov mladinske olimpijske prvakinje v veleslalomu, v kombinaciji pa je osvojila bron.

Slovenske predstavnice Nika Murovec, Lina Knific in Anja Oplotnik so nastope končale predčasno v prvi vožnji brez uvrstitve.

Kopičenje zlatih medalj nadaljujejo Rusi. Zlato v umetnostnem drsanju v konkurenci parov sta v Areni Vaudoise v Lozani osvojila Apolinarija Panfilova in Dimitrij Rilov.

Nato pa je vso pozornost Lozančanov ukradel 16-letni Japonec Kagiyama Yuma, ki je z izvrstnim dolgim programom postal mladinski olimpijski prvak med fanti v umetnostnem drsanju ter napovedal, da morajo nanj računati tudi na pravem olimpijskem turnirju čez dve leti v Pekingu.

Francoska biatlonca Mathieu Garcia in Jeanne Richard sta bila na prizorišču Les Tuffes v francoski Juri zlata v tekmovanju biatlonskih mešanih štafet. Slovenca Jaša Zidar in Lena Repinc sta osvojila 19. mesto med 28 ekipami.

Sportal "Če sem pravi, me je težko premagati"