tek na smučeh Miha Ličef Eva Urevc Anja Mandeljc Ebba Andersson

Petek, 27. 1. 2023, 16.10

Tek na smučeh, Les Rousses

Na 10 km zmagi Anderssonovi in Östbergu

Ebba Andersson | Foto Guliverimage

Švedska smučarska tekačica Ebba Andersson je zmagovalka preizkušnje za svetovni pokal na 10 km v prostem slogu v Les Roussesu. Od obeh slovenskih predstavnic je višje posegla Anja Mandeljc, ki je bila 30., medtem ko je Eva Urevc končala na 37. mestu.

Moško preizkušnjo je dobil Norvežan Harald Östberg, 11,9 sekunde je zaostal njegov rojak Sjur Röthe, Šved William Poromaa na tretjem pa 17,9. Norvežan Johannes Hoesflot Klaebo je z osmim mestom potrdil vodstvo v skupnem seštevku svetovnega pokala.

Miha Ličef je na 55. mestu z zaostankom 1:51,5 ostal brez točk svetovnega pokala, Miha Šimenc, najvišje uvrščeni Slovenec v skupnem seštevku, pa po prehodnem dogovoru ni nastopil, saj vse moči usmerja v sobotni sprint v klasičnem koraku.

Anja Mandeljc je osvojila 30. mesto. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Anja Mandeljc je osvojila 30. mesto. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Za 25-letno Ebbo Andersson je to tretja zmaga v karieri in druga v tej sezoni, potem ko je bila najboljša v klasičnem koraku v finski Ruki. Najbolj se ji približala domačinka Delphine Claudel, ki je zaostala 13,4 sekunde. Tretja je bila Američanka Jessie Diggins z zaostankom 20,5 sekunde.

Anja Mandeljc je za 30. mesto osvojila 22 točk za svetovni pokal. Za zmagovalko je zaostala 1:53,3 minute. Še precej več je na 37. mestu zaostala najboljša Slovenka z novoletne turneje Tour de Ski, Eva Urevc. V cilju je imela 3:42,2 minute zaostanka, glede na majhno število tekmovalk (38), pa je osvojila novih 14 točk za svetovni pokal.

V seštevku še naprej vodi Norvežanka Tiril Udnes Weng s 1447 točkami. Sledi ji Švedinja Frida Karlsson (1160), tretja je Diggins (1094). Vodilnih dveh tekmovalk v Franciji ni. Urevc je na 19. mestu, zbrala je 550 točk.

V Les Roussesu bo še moška preizkušnja na 10 km, začela se bo ob 14.45. Od Slovencev bo nastopil Miha Ličef.