9.28

Katja Višnar Vesna Fabjan Alenka Čebašek Rok Tršan Nika Razinger Anamarija Lampič Anamarija Lampič Lea Einfalt

Torek, 20. 8. 2013, 9.28

Višnarjeva z zmago zaključila "slovenske" priprave na Norveškem

Slovenske tekačice na smučeh so na Norveškem zaključile s tekmovanji na tekaških rolkah. Skupaj so osvojile kar pet medalj - tri v posamičnih preizkušnjah ter dve šprintu dvojic.

Šprinterska preizkušnja (Kirkebakken Grand Prix 2013) je bila zmagovalna za Katjo Višnar, ki je bila nepremagljiva tako v prologu kot finalu. Vesna Fabjan je osvojila 5., Alenka Čebašek pa 15. mesto. Rok Tršan je v moški kategoriji osvojil 11. mesto. Dvojica Višnar/Fabjan je bila druga na šprintu dvojic, za zmagovalkama Flugstad Ostberg/C. Fala, tretji sta bili Slovenki Nika Razinger in Anamarija Lampič.

Norveški pokal na tekaških rolkah (Rudskogen Grand Prix) je potekal na razdaljah 13,2 km za ženske ter 19,8 km za moške. Tekmovanje je potekalo z menjavo tehnike na polovici proge. Štart je bil skupinski v klasični tehniki. Nika Razinger je osvojila 4. mesto med članicami, zmagala je Barbo Kvale. Mladinke so tekmovale na krajši razdalji (10km), kjer je Lea Einfalt osvojila 2., Anamarija Lampič pa 3. mesto. Miha Šimenc je v članski kategoriji osvojil 13. mesto. Zmagal je domačin Simen Hakon Ostensen.