7 let, 12 mesecev

Robert Kranjec Jernej Damjan Jure Šinkovec

Četrtek, 8. 3. 2012, 16.19

V Trondheimu zmagal Ito, Kranjec in Dežman do točk

Zmagovalec tekme za svetovni pokal v smučarskih skokih v Trondheimu je Japonec Daiki Ito, v finalni seriji sta od Slovencev nastopila le Nejc Dežman in Robert Kranjec.

Ito je za skoka, dolga 137,5 in 141 metrov - to je tudi nov rekord skakalnice -, dobil 295,1 točke. Drugo mesto je osvojil vodilni po prvi seriji, Nemec Richard Freitag (140,5/133,0/287,9), tretje pa Švicar Simon Ammmann (132,5/140,0/285,3).

Ito je do četrte zmage v karieri prišel z izvrstnim finalnim skokom, ko je za pol metra popravil rekord skakalnice, ki ga je iz prve serije imel v lasti Freitag. Ta je imel tudi lepo prednost pred finalom, vendar v njem pristal pri "le" 133 metrih, kar je bilo dovolj za drugo mesto. Na tretje pa se je s petega prebil Amman s tretjim najdaljšim skokom dneva - 140 metrov.

Slovenski skakalci niso ponovili odličnih dosežkov iz zadnjega obdobja. Najboljši Slovenec je bil Robi Kranjec na 22. mestu. Kranjec je skočil 124,5 in 121,5 metra ter dobil 233,2 točke. Edini preostali slovenski finalist je bil Nejc Dežman (126,5/120,0/225,2), ki je tekmo končal na 30. mestu.

Jurij Tepeš (123,5/115,6) z 32., Jernej Damjan (123,0/114,9) s 36. in Jaka Hvala (126,0/114,1) z 38. dosežkom se niso prebili med finaliste. Že v kvalifikacijah, ki so jih zaradi težav z vetrom izvedli danes popoldne namesto v sredo, sta izpadla Dejan Judež in Jure Šinkovec.

V skupni razvrstitvi vodi Norvežan Anders Bardal, ki je danes na četrtem mestu za 2,3 točke ostal brez stopničk, s 1269 točkami, sledita pa mu Avstrijca Gregor Schlierenzauer (1157), danes 12., in Andreas Kofler (1098), danes osmi. Ito je četrti (1016), Kranjec (609) pa deseti.

Do konca sezone svetovnega pokala so le še tri tekme. V nedeljo bo na sporedu klasika na Holmenkollnu, prihodnji konec tedna še zaključek sezone z dvema posamičnima tekmama na velikanki v Planici.