Marjan Jelenko Vid Vrhovnik

Sobota, 3. 3. 2018, 16.55

V Lahtiju slavje za Avstrijo, Jelenko in Vrhovnik 15.

Marjan Jelenko | Foto Sportida

Avstrijca Wilhelm Denifl in Bernhard Gruber sta zmagovalca ekipne sprinterske tekme nordijskih kombinatorcev v Lahtiju. Na preizkušnji svetovnega pokala sta po skokih in teku na 2 x 7,5 km za 0,8 sekunde prehitela Norvežana Jana Schmida in Joergena Grabaaka, tretja pa sta bila Finca Eero Hirvonen in Ilkka Herola, ki sta zaostala 2,1 sekunde.

Marjan Jelenko in Vid Vrhovnik sta za zmagovalcema, ki sta bila po skokih četrta, na 15. mestu zaostala 3:42,9 minute. V skakalnem delu preizkušnje sta Slovenca zasedla 11. mesto. Jelenko je imel s 120 metri deseti rezultat, Vrhovnik pa s 110,5 metra 13., kar jima je skupaj prineslo 1:43 minute zaostanka za najboljšo dvojico iz Avstrije, Lukasom Greidererjem in Franzom-Josefom Rehrlom.

V tekaškem delu skupaj 15 km dolge preizkušnje sta Slovenca na začetku še tekla na 11. mestu, po tretjini proge pa sta izgubila dve mesti, do cilja pa sta, v zadnjih predajah, izgubila še dve mesti.