9 mesecev

Hans Christer Holund

Štirikratni svetovni prvak končal kariero

Hans Christer Holund | Hans Christer Holund | Foto Guliverimage

Štirikratni svetovni prvak v smučarskem teku Norvežan Hans Christer Holund je končal svojo kariero. Zdaj 34-letni športnik, ki je v svetovnem pokalu debitiral pred 14 leti v Lahtiju in nato nastopil še na 144 tekmah, je na Instagramu zapisal, da je odločitev sprejel, ker želi odpreti mesto v reprezentanci mlajšim.

"Odločitev je bila težka, a z dvema majhnima otrokoma in številnimi drugim projekti se mi zdi prav, da mesto prepustim mlajšim, bolj uspehov željnim in zavzetim tekmovalcem. Naj se oni borijo za medalje na domačem svetovnem prvenstvu leta 2025. Lahko pa rečem, da bo smučarski tek tudi v pokoju moja velika strast," je zapisal Hans Christer Holund.

Norvežan je svojo prvo zlato kolajno osvojil leta 2019, ko je postal svetovni prvak na 50 kilometrov. Zlato kolajno v posamični konkurenci je na svetovnem prvenstvu osvojil tudi leta 2021 v disciplini 15 kilometrov v prosti tehniki, še dvakrat je bil zlat tudi s štafeto. Na olimpijskih igrah v Pyeongchangu je v skiatlonu osvojil bronasto kolajno, štiri leta pozneje pa je bil v Pekingu drugi s štafeto. Na tekmah svetovnega pokala je zmagal dvakrat. "V karieri sem osvojil več, kot sem sanjal kot otrok," je na dosežke ponosen Holund.