Seefeld 2019

Nedelja, 3. 3. 2019, 15.32

Seefeld, nordijsko SP, 50 kilometrov prosto, skupinski start, moški

Tudi na kraljevski 50-ici zavladal Norvežan

Hans Christer Holund Seefeld 2019 | Smučarji tekači so za zaključek prvenstva v Seefeldu obračunali na kraljevski 50-kilometrski razdalji.  | Foto Reuters

Smučarji tekači so za zaključek prvenstva v Seefeldu obračunali na kraljevski 50-kilometrski razdalji.

Na letošnjem nordijskem svetovnem prvenstvu v Seefeldu je končan še zadnji boj za odličja. Smučarji tekači so se pomerili na kraljevski 50-kilometrski preizkušnji v prosti tehniki, naslov svetovnega prvaka pa je osvojil Norvežan Hans Crister Holund. Srebrno medaljo je ujel Rus Aleksander Bolšunov, v norveškem šprintu za bron pa je bil Sjur Roethe močnejši od Martina Johnsruda Sundbyja. Slovencev ni bilo na štartu.

Therese Johaug
Sportal Johaugova s solo tekom do trojčka naslovov svetovne prvakinje v Seefeldu

Za 30-letnega Holunda je to prva kolajna na svetovnem prvenstvu, na lanskih zimskih olimpijskih igrah v južnokorejskem Pjongčangu je osvojil tretje mesto v skiatlonu na 30 km, na tekmah za svetovni pokal pa še ni zmagal.

Slovenskih tekačev ni bilo na današnji zadnji preizkušnji na letošnjem SP v nordijskem smučanju v Seefeldu.

Aleksander Bolšunov, Hans Crister Holund in Sjur Roethe. | Foto: Reuters Aleksander Bolšunov, Hans Crister Holund in Sjur Roethe. Foto: Reuters

Norveška je s 25 osvojenimi medaljami (13 zlatimi, 5 srebrnimi in 7 bronastimi) daleč najuspešnejša država na prvenstvu v Seefeldu.