Sobota, 18. 3. 2023, 14.54

BERCHTESGADEN, deskanje, paralelni slalom (M,ž)

36-letni Marguč po štirih letih spet na zmagovalnem odru!

1

Rok Marguč tretji | Rok Marguč je sezono paralelnega slaloma končal s tretjim mestom.  | Foto Miha Matavž/FIS

Rok Marguč je sezono paralelnega slaloma končal s tretjim mestom.

V Berchtesgadnu v Nemčiji se je z zmago Čehinje Ester Ledecke in Avstrijca Fabiana Obmanna končala sezona deskarjev v paralelnem slalomu. Za izjemno veselje v slovenskem taboru je s tretjim mestom poskrbel 36-letni Rok Marguč, ki je prvič po januarju 2019 stopil na zmagovalni oder. Tim Mastnak (6. čas kvalifikacij) in Gloria Kotnik (14. mesto v kvalifikacijah) sta se poslovila v osmini finala, Žan Košir pa po veliki napaki že v predtekmovanju (27. mesto). V nedeljo bo na istem prizorišču še ekipna tekma. Slovenske barve bosta zastopala Kotnikova in Košir.

36-letni deskar Rok Marguč je že z zmago v kvalifikacijah nakazal, da ga čaka velik dan, potem pa dobre predstave nadaljeval tudi v izločilnih bojih. Najprej je v osmini finala za 24 stotink sekunde premagal Italijana Aarona Marcha, nato pa v četrtfinalu za šest stotink ugnal še Kanadčana Arnauda Gaudeta. Zataknilo se mu je šele v polfinalu, kjer je naredil napako in izgubil dvoboj z Avstrijcem Fabianom Obmannom, nato pa v malem finalu v boju za 3. mesto premagal 22-letnega Američana Codyja Wintersa, drugega v kvalifikacijah, in se veselil 3. mesta.

"Najbolj sem vesel, da sem bil prvi po kvalifikacijah. Stopničk pa se seveda tudi ne branim. Škoda za napako v polfinalu, ker drugače bi bil verjetno na vrhu. Po štirih letih tudi temu ne gledam v zobe. Meni se same vožnje sicer niso zdele tako vrhunske, kot so kazali časi. Vesel sem, zadovoljen, od srca se mi je odvalila velika skala," je po tekmi povedal tretji Marguč.

Najboljši trije na Bavarskem. | Foto: Miha Matavž/FIS Najboljši trije na Bavarskem. Foto: Miha Matavž/FIS

Manj sreče sta v izločilnih bojih imela Gloria Kotnik in Tim Mastnak. Kotnikova je v osmini finala izpadla proti Nemki Cheyenne Loch, Tim Mastnak pa je naredil napako v zgornjem delu proge in odstopil.

Žan Košir, ki je na modri progi postavil 7. čas kvalifikacij, na rdeči pa po večji napaki šele 30., je tekmo končal na 27. mestu. Jutri bo s Kotnikovo nastopil še na ekipni tekmi.

Žan Košir se po napaki na drugi kvalifikacijski progi ni uvrstil v izločilne boje. | Foto: Miha Matavž/FIS Žan Košir se po napaki na drugi kvalifikacijski progi ni uvrstil v izločilne boje. Foto: Miha Matavž/FIS