Nedelja, 2. 12. 2018, 15.31

Lillehammer, nordijska kombinacija

Riiberju trojček v Lillehammerju, Vrhovnik 33.

Jarl Magnus Riiber | Foto Sportida

Norveški nordijski kombinatorec Jarl Magnus Riiber je zmagal tudi na tretji tekmi za svetovni pokal v domačem Lillehammerju. Vodilni v svetovnem pokalu je bil najboljši že po skoku, v teku je bil prav tako najmočnejši. Rojaka Jörgena Graabaka je na koncu prehitel za 35,8 sekunde. Vid Vrhovnik je bil 33.

Graabak je sicer dobil obračun za drugo mesto proti Nemcu Johannesu Rydzeku, ta je zaostal 36,6 sekunde.

Edini Slovenec na današnji tekmi Vrhovnik je po polovici tekme zasedal 15. mesto, na koncu pa je osvojil 33. Za Riiberjem je zaostal 4:04,2 minute.

Drugi Slovenec Gašper Brecl je izpadel v kvalifikacijah.

Slovenski najboljši kombinatorec je dobro skakalno formo potrdil s skokom na veliki skakalnici, ko je s 117 metri zasedel 15. mesto, za vodilnim Riiberjem pa je zaostajal eno minuto in 30 sekund.

Vrhovnik se je na 10 kilometrov dolgo progo podal sam, saj je 13 sekund pred njim startal Norvežan Jens Luraas Oftebro, 10 sekund za njim pa Avstrijec Mario Seidl. Po prvem krogu je Vrhovnik še kar tekel osamljen, a je izgubil tri mesta, nato pa je brez prave podpore v materialu močno zaostal v drugem krogu, ko je izgubil debeli dve minuti in je padel na 33. mesto.

Svetovni pokal se bo pred božično-novoletnim premorom nadaljeval čez tri tedne v avstrijskem Ramsauu.