7 let, 12 mesecev

Poletna VN Švica Peter Prevc Peter Prevc Jaka Hvala Robert Kranjec Anže Semenič Tomaž Naglič Nejc Dežman Jurij Tepeš

Sobota, 15. 8. 2015, 18.05

Peter Prevc v Švici premoč priznal le Nemcu Freundu

Peter Prevc je na tekmi poletne velike nagrade v Einsiedelnu v Švici zasedel drugo mesto. Zmagal je Nemec Severin Freund. Do točk je od Slovencev prišel še Robert Kranjec.

Peter Prevc, ki je bil na današnjo tekmo uvrščen neposredno, je v prvi seriji skočil odlično. S 112 metri (125,8 točk) se je vmešal v boj za stopničke in po prvem delu tekme zaostal le za Nemcema Freundom in Wellingerjem ter Avstrijcem Koflerjem. V finalu je skočil še meter dlje (260,3 točk) in moral premoč priznati le zmagovalcu, Nemcu Severinu Freundu. Tretji je bil Poljak Kamil Stoch.

Robert Kranjec je bil v prvi seriji soliden, pristal je pri 108,5 metrih (118,3 točke) in se zanesljivo uvrstil v finale, v tem pa skočil nekoliko slabše (103 m/228,4 t) in se moral na koncu zadovoljiti z 29. mestom.

Finalne serije pa ni uspelo ujeti Tomažu Nagliču (104 m/106,7 t), Anžetu Semeniču (106 m/111,9 t) in Jaku Hvali, ki je pristal pri vsega 102 metrih (106,4 t). Semenič je zasedel 41. mesto, Naglič 47. in Hvala 48.

Nejc Dežman s 108 metri in Jurij Tepeš s 106 metri sta obtičala v kvalifikacijah.

Freund prevzel skupno vodstvo V skupnem seštevku poletne velike nagrade v smučarskih skokih je z zmago vodstvo prevzel Freund, ki ima 280 točk. Do zdaj vodilni Poljak Kubacki, danes je bil peti, je drugi z 249 točkami, tretji je s 186 točkami Japonec Kento Sakujama, ki je bil v Einsiedelnu šele 25., Prevc pa je s 171 točkami na četrtem mestu.

Hvala, ki je prvič letos ostal brez finalnega nastopa, je na 28. mestu z 29 točkami, s prvima dvema pa je Kranjec na 49. mestu.

V pokalu narodov vodi Nemčija, ki ima 1485 točk, druga je Poljska s 1408 točkami, tretja Norveška z 951, Slovenija je peta s 502 točkama.

Naslednji tekmi bosta na sporedu 29. in 30. avgusta v Hakubi na Japonskem.