Petra Vlhova je zmagala v Lienzu, do točk tudi Bucikova in Slokarjeva

3

Petra Vlhova | Petra Vlhova | Foto Guliverimage

Petra Vlhova

Zmagovalka v slalomu za svetovni pokal v alpskem smučanju v Lienzu v Avstriji je Slovakinja Petra Vlhova, druga je bila Avstrijka Katharina Liensberger, tretja pa Švicarka Michelle Gissin. Ana Bucik in Andreja Slokar sta bili v drugi vožnji skromni. Prva je tekmovanje končala na 21. mestu, Slokarjeva pa je bila 24. Meta Hrovat in Neja Dvornik sta odstopili v prvi vožnji.

Ana Bucik je tekmovanje končala na 21. mestu. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Ana Bucik je tekmovanje končala na 21. mestu. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Ana Bucik tudi z drugo vožnjo ni najbolje opravila, potem ko je v cilj prišla kot šesta, kar pomeni, da bo izgubila še nekaj mest. Prav tako s finalno vožnjo ne more biti zadovoljna Andreja Slokar. Ta je v drugi vožnji napadala, a je že v zgornjem delu proge naredila napako in v cilj prišla z zaostankom. Primorski smučarki nikakor ne moreta biti zadovoljni z današnjim izkupičkom.

V finale se nista prebili Meta Hrovat in Neja Dvornik. Obe tekmovalki sta nastopili z višjimi startnimi številkami ter prve vožnje nista končali v cilju in sta odstopili. Hrovatova je bila v torek na veleslalomu z desetim mestom najboljša Slovenka.

Andreja Slokar je v drugi vožnji pokvarila svojo uvrstitev. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Andreja Slokar je v drugi vožnji pokvarila svojo uvrstitev. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Konec tekem za letos, smučarke se spet srečajo v Zagrebu

Lienz je bila zadnja postaja svetovnega pokala alpskih smučark v letu 2021. Naslednja bo Zagreb s Sljemenom, kjer bosta 4. in 5. januarja slaloma, ženski in moški. V četrtek pa bo tudi znano, ali bo Maribor 8. in 9. januarja prizorišče Zlate lisice ter veleslalomske in slalomske tekme za točke svetovnega pokala alpskih smučark.

Mikaela Shiffrin | Foto: Sportida Mikaela Shiffrin Foto: Sportida

Shiffrinova še vedno vodi v skupnem seštevku

Shiffrinova (750 točk), ki je Lienz izpustila zaradi okužbe z novim koronavirusom, je kljub dvema ničlama obdržala mesto vodilne v skupnem seštevku. Pred prvo izzivalko Italijanko Sofio Goggia vodi s prednostjo 93 točk.

V slalomskem seštevku pa s 380 točkami vodi Vlhova, ki si je pred Shiffrinovo nabrala 120 točk zaloge.

7. Camille Rast (Švi)          1:43,58 +1,48 52,06 51,52
 8. Mina Fürst Holtmann (Nor)   1:43,59 +1,49 52,11 51,48
 9. Laurence St-Germain (Kan)   1:43,62 +1,52 52,30 51,32
10. Sara Hector (Šve)           1:43,70 +1,60 52,62 51,08