Lea Einfalt

Četrtek, 25. 2. 2016, 14.34

5 let

Lei Einfalt odličje na svetovnem prvenstvu

Predzadnji dan mladinskega SP za tekačice in tekače v Rasnovu v Romuniji se je končal z osvojitvijo srebrnega odličja Lee Einfalt.

Slovenska tekačica je na desetkilometrski tekmi v kategoriji U23 v prostem slogu zaostala le za Nemko Victorio Carl, ki je bila hitrejša za 18,9 sekunde. Tretje mesto je pripadlo Rusinji Anastasii Sedovi. Slovenske barve sta branili še Eva Urevc in Manca Slabanja, ki sta zasedli 32. in 34. mesto.

Preizkušnjo za mladinke in mladince v prostem slogu je Anja Mandeljc končala na desetem mestu, Anita Klemenčič pa na 26. V konkurenci fantov je na 15-kilometrski preizkušnji Benjaminu Črvu pripadlo 38., Janezu Lampiču pa 40. mesto.