Cornelia Hütter alpsko smučanje superveleslalom Ilka Štuhec Ilka Štuhec Kvitfjell

Avstrija jo je vendarle dočakala, Ilka Štuhec daleč zadaj

5

Ilka Štuhec | Ilka Štuhec z današnjim superveleslalomom zagotovo ni zadovoljna. | Foto Guliverimage

Ilka Štuhec z današnjim superveleslalomom zagotovo ni zadovoljna.

Alpske smučarke se ta konec tedna mudijo v Kvitfjellu, kjer so se za uvod pomerile na superveleslalomu za svetovni pokal. Zmage se je razveselila Avstrijka Cornelia Hütter, ki je za stotinko prehitela Italijanko Eleno Curtoni in tako Avstriji priborila prvo žensko zmago v tej sezoni svetovnega pokala. Brez točk svetovnega pokala je ostala Ilka Štuhec, ki se na zaviti progi ni znašla, za 30-letno Avstrijko je zaostala skoraj tri sekunde (2,93) in preizkušnjo končala na 35. mestu.

Na šestem superveleslalomu sezone se je najbolje odrezala Avstrijka Cornelia Hütter, ki je s številko 14 na progi Olympibakken za stotinko prehitela Italijansko Eleno Curtoni, Švicarka Lara-Gut Behrami je na tretjem mestu zaostala le 12 stotink sekunde. Avstrija je tako vendarle dosegla prvo zmago v tej sezoni ženske karavane svetovnega pokala, bronasta v disciplini z nedavnega svetovnega prvenstva v Meribelu pa je dočakala četrto karierno zmago v svetovnem pokalu.

Cornelia Hütter je Avstriji privozila prvo zmago v ženski konkurenci v tej sezoni svetovnega pokala. | Foto: Reuters Cornelia Hütter je Avstriji privozila prvo zmago v ženski konkurenci v tej sezoni svetovnega pokala. Foto: Reuters

O tem, kako izenačena je bila preizkušnja v Kvitfjellu, priča tudi podatek, da se je prvih šest smučark za zdaj zgostilo znotraj 34 stotink sekunde, kar petnajst tekmovalk pa je končalo znotraj sekunde. Odlično je bila na poti tudi Italijanka Sofia Goggia, ki pa je v zadnjem delu zgrešila vratca in ostala brez uvrstitve.

Kot edina Slovenka se je na progo na Norveškem podala Ilka Štuhec, ki pa je na zaviti progi izgubljala vso vožnjo, na koncu pa za vodilno Avstrijko zaostala 2,93, s čimer je s številko 21 ob prihodu v cilj zasedla takrat zadnje, 19. mesto med uvrščenimi smučarkami, nato pa ekspresno padala po lestvici in s 35. mestom med 42 uvrščenimi ostala brez novih točk za svetovni pokal. Ilka Štuhec ima sicer na superveleslalomih v tej sezoni dve uvrstitvi med najboljšo petnajsterico, najboljša je bila na svetovnem prvenstvu v Meribelu, kjer je bila 12.

"Za danes lahko samo rečem, da je za mano slab dan v službi. Enostavno se nisem znašla, preveč sem razmišljala, kaj moram kje početi in kaj sledi, tako da sem zaradi tega nekako pozabila smučati. Nisem napadala in počela vsega, kar bi morala. To je bil dan za pozabo, zdaj se moram povsem resetirati za jutri in na polno napasti," je po koncu dejala Štuhčeva.

V posebnem seštevku discipline je prišlo do menjave vodstva. Mesto vodilne je prevzela Elena Curtoni, ki vodi s 310 točkami, Gut-Behramijeva na drugem mestu zaostaja zgolj osem točk. Norvežanka Rahnhild Mowinckel, ki je bila 14., je s prvega zdrsnila na tretje mesto. Njen zaostanek za novo vodilno znaša 20 točk.

V soboto bo v Kvitfjellu na sporedu smuk, v nedeljo pa še en superveleslalom. Gre sicer za progo, na kateri potekajo moške tekme v hitrih disciplinah in na kateri je Boštjan Kline kot prvi Slovenec doslej zmagal. Kline je bil 24. februarja 2017 najboljši na smuku.