Sreda, 14. 2. 2024, 13.40

Crans Montana, smuk, prvi uradni trening

Ilko Štuhec od najhitrejše ločili sekunda in stotinka

Ilka Štuhec | Ilka Štuhec je na prvem uradnem treningu smuka v Crans Montani postavila 15. čas.  | Foto Guliverimage

Crans Montana bo konec tedna gostila tekmovanja za svetovni pokal alpskih smučark v hitrih disciplinah. Od petka do nedelje bodo na sporedu smuka in superveleslalom. Smučarke so danes opravile prvi preizkus proge. Edina slovenska tekmovalka Ilka Štuhec je za najhitrejšo zaostala sekundo in eno stotinko za 15. čas treninga.

Na prvem uradnem treningu smuka je bila najhitrejša Nemka Kira Weidle, Norvežanka Ragnhild Mowinckel (+0,09) je bila druga, Italijanka Federica Brignona (+0,19) tretja.

Švicarka Lara Gut-Behrami, ki je ob odsotnosti prve zvezdnice karavane, Američanke Mikaele Shiffrin, prevzela mesto vodilne v skupnem seštevku zime, je dosegla deveti čas treninga, njen zaostanek znaša 64 stotink sekunde.

Ilka Štuhec je končala na 15. mestu, najprej je bila 16., a je pridobila mesto, ker tekmovalka BiH Elvedina Muzaferija, ki se je uvrstila pred Štuhčevo na 13. mestu (+0,88), proge ni prepeljala pravilno.

V četrtek je na sporedu še en trening pred petkovim prvim od dveh smukov za točke svetovnega pokala.

Štuhčeva je bila to zimo le enkrat del najboljše deseterice s petim mestom 16. decembra na smuku v Val d'Iseru. V smukaškem seštevku je trenutno na 14. mestu, v superveleslalomskem pa 38., v veleslalomu in slalomu ne tekmuje.

Mariborčanka je bila v Crans Montani že na stopničkah, v superveleslalomu in v alpski kombinaciji, ki je ni več na programu. A bo od takrat minilo že sedem let. Leta 2019 si je na tem prizorišču v smuku poškodovala koleno, poškodbo je staknila po tem, ko je v Areju na Švedskem osvojila drugi naslov svetovne prvakinje v smuku. Zaradi poškodbe je bila prisiljena izpustiti preostanek sezone.

Alpski smučarji so v Kvitfjellu na Norveškem, kjer bosta v soboto in nedeljo na sporedu smuk ter superveleslalom za točkovanje svetovnega pokala.

Sportal Na današnji dan (12. februar) ...