2 leti, 4 mesece

Tit Štante Big Air slopestyle deskanje

Četrtek, 19. 2. 2015, 22.50

Deskar Aljoša Krivec si je priboril dva finalna nastopa

Slovenski deskar prostega sloga Aljoša Krivec si je na svetovnem pokalu v kanadskem Stonehamu zagotovil finale v snežnem parku in Big Airu.

V Big Airu je Aljoša Krivec prejel šesto oceno kvalifikacij (80,75 točke), v velikem finalu pa bo nastopilo deset najboljših. V snežnem parku (angl. Slopestyle) je z oceno 75,66 točke osvojil tretje mesto v svoji kvalifikacijski skupini in se neposredno prebil v finale, ki bo v soboto ob 19. uri po slovenskem času. V slopestylu je nastopil tudi mladi , ki je kvalifikacije končal na 24. mestu.

''Aljoša je bil odličen. Popravil je svojo vožnjo, naredil je tisto, kar sva se dogovorila. Najprej je naredil Switch Backside 900, nato Frontside 720, na koncu pa še Backside 1080. Rezultata je zelo vesel, dva finala pomenita res dober uspeh, predvsem v slopestylu, kjer je konkurenca res močna. Tit je odpeljal bolj varno vožnjo. Pri njemu gre bolj za izkušnje, da se navadi tekmovanja v slopestylu in pritiska na tekmah, kar mu bo potem pomagalo tudi v snežnem kanalu. Nastopil je v močnem vetru, a se dobro odrezal,'' je nastopa slovenskih deskarjev komentiral trener reprezentance Matevž Pristavec.

Med dekleti je v Big Airu nastopila Urška Pribošič in z osmim mestom za dve mesti zgrešila finale, žensko tekmovanje v snežnem parku pa je bilo zaradi slabega vremena prestavljeno. Poleg Pribošičeve bo v tej disciplini nastopila tudi olimpijka Cilka Sadar.