Thermometer Blue 0

Gabriela Soukalova biatlon Teja Gregorin

Četrtek, 11. 2. 2016, 18.19

Čehinji tretja zmaga, Gregorinova 21., Malijeva za las zgrešila točke

S šprintom na 7,5 km so v Presque Islu opravile še biatlonke. Tretje zmage v sezoni se je veselila Čehinja Gabriela Soukalova, 17 sekund pred Sarah Dunklee in 19 pred Kataryno Guzik.

Za stopničke je bilo tokrat potrebno brezhibno streljanje, že jutri pa se bodo v boj za najvišja mesta vključile tudi Francozinja Marie Dorin Habert, Finka Kaisa Mäkäräinen, Švicarka Seline Gasparin in Italijanka Dorotjhea Wierer, ki so se po postankih v kazenskem krogu zvrstile za najboljšo trojico.

Teja Gregorin je z enim kazenskim krogom in zaostankom 1:24 minute zasedla 21. mesto. Pokazala je predvsem izjemen zadnji krog, kjer je potrdila tudi solidno tekaško formo, brez zgrešenega strela pa bi se približala tudi deseterici in svojim tekmovalnim apetitom, ki jih v sezoni še ni zadovoljila. Blizu prvim točkam v sezoni je bila tudi najizkušenejša v slovenski vrsti, Andreja Mali, ki pa je žal zgrešila zadnji, 10. strel in osvojila 44. mesto. Anja Eržen je bila s štirimi kazenskimi streli, stoje je zgrešila kar trikrat, skromna 73. in ostala tudi brez petkovega zasledovanja.