Martin Čater Miha Hrobat Aleksander Aamodt Kilde Vincent Kriechmayr Marco Odermatt Aspen smuk alpsko smučanje

Upor smukačev, tekma odpovedana, Sejersted brez prve zmage

2

Aspen Adrian Smiseth Sejersted | Adrian Smiseth Sejersted je izkoristil številko ena. | Foto Guliver Image

Adrian Smiseth Sejersted je izkoristil številko ena.

Na smuku v Aspnu je bil pred prvo zmago Adrian Smiseth Sejersted, ki je s številko 1 izkoristil takrat še dobre pogoje na progi. Nato se je pooblačilo, začelo je snežiti in tudi Aleksander Aamodt Kilde in Marco Odermatt sta bila nemočna. Po 23 nastopih so se smučarji uprli in tekmo so odpovedali. Še pred nastopom prvega Slovenca.

Ilka Štuhec
Sportal Avstrija jo je vendarle dočakala, Ilka Štuhec daleč zadaj

To je bil deveti smuk sezone, potem ko so tri že prej odpovedali (dva v Zermattu na začetku zime in zadnjega v Garmisch-Partenkirchnu). Norvežan Adrian Smiseth Sejersted je izkoristil štartno številko 1, ko je bila proga še obsijana s soncem. Pozneje se je najprej pooblačilo, začelo je pihati v zgornjem delu, nato pa še vse močneje snežiti. Osemindvajsetletnik ni še nikoli prej zmagal oziroma je imel v svetovnem pokalu le dve uvrstitvi na stopničke (obakrat v superveleslalomu).

Aspen smuk odpoved | Foto: AP / Guliverimage Foto: AP / Guliverimage V vse težjih pogojih se tudi najboljši smukači na svetu niso najbolje znašli. Še najbolj se mu je približal Avstrijec Vincent Kriechmayr (+0,26). Vodilni smukač zime Norvežan Aleksander Aamodt Kilde (pet zmag) je zaostal sekundo in 61 stotink in se uvrstil šesto mesto, najboljši smučar v svetovnem pokalu Švicar Marco Odermatt pa kar dve sekundi in 26 stotink. Bil je zgolj 14. A pozneje ga ni več nihče prehitel, saj so bile razmere iz minute v minuto slabše. Po nastopu 23 tekmovalcev so se tisti, ki so še čakali na štart, uprli in vodstvo tekmovanja je tekmo prekinilo in odpovedalo.