7 let, 12 mesecev

Caroline Wozniacki Samantha Stosur Venus Williams

Četrtek, 4. 4. 2013, 9.04

Wozniackijeva in Stosurjeva brez težav, Venus se je mučila

Na turnirju WTA v Charlestonu so se nadaljevali dvoboji drugega kroga, kjer ni bilo večjih presenečenj.

Še najmanj dela sta imeli Caroline Wozniacki in Samantha Stosur, potem ko je imela Venus Williams kar nekaj težav z uvrstitivijo v tretji krog turnirja.

Wozniackijeva, ki se je na turnir prijavila naknadno, je brez težav odpravila Španko Silvio Soler-Espionosa. Danka, ki je na tem turnirju slavila leta 2011, je za zmago (6:1, 6:1) potrebovala minuto manj kot uro. "Na igrišču sem čutila, da zelo dobro serviram, prav tako sem dobro vračala servis nasprotnice. S svojo igro sem zadovoljna," je po dvoboju povedala Danka, ki že nekaj časa prijateljuje z uspešnim golfistom Roryjem McIlroyjem. Tretja nosilka turnirja Samantha Stosur je z izidom 6:1 in 6:2 na zelenem pesku premagala Marino Eraković iz Nove Zelandije.

Več težav je imela na igrišču Venus Williams, ki je v Charlestonu slavila leta 2004. Močan odpor ji je nudila mlada, šele 19-letna Monica Puig. Na koncu je bil izid 6:2, 5:7 in 6:3 v korist Američanke. Tekmeci pa sta za dvoboj potrebovali dve uri in 21 minut. Podobne težave pa je imela tudi Jelena Janković. Zmagovalka turnirja iz leta 2007 se je pomerila s Francozinjo Carolino Garcia, ki se je na turnir uvrstila preko kvalifikacij. Po več kot dveh urah in pol je na koncu slavila Jankovićeva z izidom 5:7, 7:6 in 6:3.