Daniil Medvedjev Jannik Sinner Katie Boulter Arina Sabalenka WTA teniški globus

Torek, 3. 10. 2023, 19.02

Teniški globus, 3. oktober

Francoski veteran do četrte zvezdice, Italijan do izenačenja rekorda

Adrian Mannarino | Francoz Adrian Mannarino je osvojil četrto lovoriko v karieri. | Foto Reuters

Francoz Adrian Mannarino je osvojil četrto lovoriko v karieri.

Francoz Adrian Mannarino je zmagovalec teniškega turnirja ATP 250 v kazahstanski Astani z nagradnim skladom nekaj manj kot milijon evrov. Petintridesetletni Francoz je v finalu s 4:6, 6:3, 6:2 premagal 12 let mlajšega Američana Sebastiana Kordo. Dvoboj je trajal dve uri in 10 minut.

Roger Federer, Rafael Nadal, Novak Đoković
Sportal Večna dilema

Za Adriana Mannarina je bil to 14. nastop v finalu turnirjev serije ATP, osvojil pa je četrto lovoriko. Letos je tretjič igral v finalu, najboljši je bil v Newportu, izgubil pa na zadnji stopnički turnirja na Majorki.

Sebastian Korda, sin nekdanjega zmagovalca OP Avstralije (1998) Petra Korde, je šestič igral v finalu, ostaja pa pri eni lovoriki iz Parme 2021. Letos je izgubil še finale v avstralskem mestu Adelaide.

Britanka namučila št. 1 svetovnega tenisa

Najboljša teniška igralka na svetu, letošnja zmagovalka OP Avstralije in št. 1 na WTA lestvici Belorusinja Arina Sabalenka je v 2. krogu močnega turnirja v Pekingu naletela na zahtevno oviro.

Arina Sabalenka je v Pekingu preskočila britansko oviro. | Foto: Reuters Arina Sabalenka je v Pekingu preskočila britansko oviro. Foto: Reuters

Britanko Katie Boulter, ki je v obeh nizih vodila 5:4 in nato imela igro na lasten servis, je ugnala s 7:5 in 7:6 (2). Ukrajinka Marta Kostjuk je izločil sedmopostavljeno Tunižanko Ons Jabeur.

Jannik Sinner je izločil Carlosa Alcaraza. | Foto: Reuters Jannik Sinner je izločil Carlosa Alcaraza. Foto: Reuters V finalu Pekinga Sinner in Medvedjev

Rus Danil Medvedjev in Italijan Jannik Sinner sta finalista teniškega turnirja serije ATP 500 v Pekingu. Sedemindvajsetletni Rus ima priložnost za 21. naslov v karieri in šestega letos, pet let mlajši Italijan pa je letos slavil dvakrat, skupno pa osemkrat.

Sinner je z uvrstitvijo v finale zbral dovolj točk, da bo na novi lestvici ATP dosegel svojo najvišjo uvrstitev v karieri - četrto mesto - in hkrati izenačil italijanski rekord, ki ga drži Adriano Panatta iz leta 1976.

V polfinalu je Medvedjev premagal Nemca Alexandra Zvereva s 6:4, 6:3, Sinner pa je bil boljši do Španca Carlosa Alcaraza s 7:6 in 6:1.