Ons Jabeur Matteo Berrettini Beatriz Haddad Maia Tamara Zidanšek Hubert Hurkacz WTA ATP Kaja Juvan Lucia Bronzetti teniški globus

Nedelja, 19. 6. 2022, 21.48

teniški globus, 19. junij

Poljak nadigral prvega igralca sveta, zmaga Zidanškove, smola Juvanove

Daniil Medvedjev | Medvedjev je v finalu izgubil proti Hurkaczu. | Foto Guliverimage

Medvedjev je v finalu izgubil proti Hurkaczu.

Konec tedna je bilo odigranih ogromno turnirjev na travnati podlagi, saj potekajo zaključne priprave na Wimbledon. Prvi igralec sveta Danil Medvedjev je v finalnem dvoboju travnatega turnirja ATP v Halleju klonil proti Poljaku Hubertu Hurkaczu. Rus je v finalu po uri in štirih minutah izgubil z 1:6 in 4:6. V ženski konkurenci je Belinda Benčič predala finalni dvoboj. Na turnirju v Bad Homborgu je izmed dveh Slovenk uvodno stopničko preskočila Tamara Zidanšek.

Poljak Hubert Hurkacz, 12. igralec na lestvici ATP, je petič osvojil turnir ATP, prvega pa na travnati podlagi.

Hurkacz je prav tako lani v Wimbledonu premagal Medvedjeva, letos pa ruski teniški igralec na najbolj slovitemu turnirju na svetu ne bo nastopil, saj so organizatorji po ruski invaziji na Ukrajino prepovedali nastope za ruske in beloruske igralce.

Zidanškova v drugi krog

Tamara Zidanšek se je uvrstila v drugi krog turnirja v Bad Homburgu. | Foto: Reuters Tamara Zidanšek se je uvrstila v drugi krog turnirja v Bad Homburgu. Foto: Reuters V nedeljo so se začeli dvoboji prvega kroga na travnatem turnirju WTA v nemškem Bad Homburgu. Tamara Zidanšek, ki na lestvici WTA zaseda 58. mesto, je v treh nizih premagala belorusko nasprotnico Julijo Hatouko z 2:6, 6:1, 6:4.
Po prvem nizu je kazalo v prid Belorusinje Hatuoke, a je Zidanškovi v drugem nizu uspelo pridobiti prednost. Tretji niz je točko za točko pripadal Slovenki, dokler nista izenačili na 4:4, nato je Zidanškova spet pokazala premoč in dvoboj dobila s 6:4 po skupno uri in tričetrt boja. V drugem krogu se bo 24-letna slovenska teniška igralka pomerila z zmagovalko dvoboja med Romunko Simono Halep in Čehinjo Katerino Sinikaovo.

Benčičeva v Berlinu predala finalni dvoboj

Finalni dvoboj na travnatem turnirju WTA v Berlinu je pripadel prvi nosilki Tunizijki Ons Jabeur, po 12. minuti drugega niza je olimpijska prvakinja Švicarka Belinda Bencic zaradi poškodbe predala obračun.

Po prvem nizu, ki je trajal 39 minut, je bil rezultat v prid tunizijske teniške igralke 6:3. V zadnji igri niza je Benciceva utrpela poškodbo leve noge. Poskušala je nadaljevati, a je v tretji igri drugega niza dvoboj predala nasprotnici. Sedemindvajsetletnica iz Tunizije je takrat že vodila s 6:3 in 2:1. To je za Jabeurjevo tretji naslov v karieri in drugi letos.

Kaja Juvan je predala dvoboj 1. kroga Berlina. | Foto: Reuters Kaja Juvan je predala dvoboj 1. kroga Berlina. Foto: Reuters Juvanova predala dvoboj

Slovenska teniška igralka Kaja Juvan je na turnirju WTA v nemškem Bad Homburgu z nagradnim skladom 203.000 evrov obstala že v prvem krogu. Premagala jo je Italijanka Lucia Bronzetti, potem ko je Slovenka v tretjem nizu dvoboj predala

Juvanova je sicer dobila prvi niz s 6:4, potem je bila v drugem njena tekmica boljša s 7:5, v tretjem pa je po zaostanku z 0:2 Juvanova po dobrih dveh urah dvoboj predala.

Po Nottinghamu najboljša tudi v Birminghamu

Brazilka Beatriz Haddad Maia je zmagovalka turnirja WTA v Birminghamu. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Brazilka Beatriz Haddad Maia je zmagovalka turnirja WTA v Birminghamu. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Brazilka Beatriz Haddad Maia je zmagovalka turnirja WTA v Birminghamu z nagradnim skladom 251.750 dolarjev. Za 26-letno Brazilko je to druga turnirska zmaga, pred prihodom v Birmingham je bila najboljša tudi v Nottinghamu. Njena današnja tekmica v finalu, Kitajka Zhang Shuai, je dvoboj predala v prvem nizu pri zaostanku 4:5.

Južnoameričanka je v današnjem polfinalu premagala drugopostavljeno Romunko Simono Halep s 6:3, 2:6 in 6:4, Azijka pa še drugo romunsko polfinalistko Sorano Cirstea s 4:6, 6:1 in 7:6 (5).

Oba polfinalna dvoboja sta bila v soboto prestavljena zaradi slabega vremena.

Berrettini do sedme turnirske zmage

Italijan Matteo Berrettini je dosegel sedmo zmago na teniških turnirjih ATP. Lanski osmoljenec finalnega dvoboja za grand slam v Wimbledonu je v današnjem finalnem obračunu turnirja Queens v Londonu z nagradnim skladom 2.134.520 evrov po uri in 34 minutah premagal Srba Filipa Krajinovića s 7:5 in 6:4 ter ubranil lansko lovoriko.

Šestindvajsetletni in 196 cm visoki Italijan je doslej tudi dvakrat slavil v Stuttgartu, po enkrat pa še v Beogradu, Budimpešti in Gstaadu.