Jelena Ostapenko Grand Slam tenis OP ZDA Jasmine Paolini Naomi Osaka Iga Swiatek

Torek, 27. 8. 2024, 22.49

OP ZDA, 2. dan (WTA)

Igi Swiatek ni bilo lahko že v prvem krogu

OP ZDA Iga Swiatek | Iga Swiatek je v drugi krog je napredovala s 6:4, 7:6. | Foto Reuters

Iga Swiatek je v drugi krog je napredovala s 6:4, 7:6.

V ženskem delu OP ZDA je kot prva v torek na osrednjem igrišču v Flushing Meadowsu v Queensu zaigrala Iga Swiatek, prva igralka sveta, in se precej bolj od pričakovanj namučila z Rusinjo Kamilo Rahimovo. V drugi krog je napredovala s 6:4, 7:6, a je drugi niz trajal kar uro in 15 minut. Nepričakovano lahko delo pa je imela Naomi Osaka, saj je Jeleno Ostapenko premagala v dobri uri s 6:3 in 6:2.

Jannik Sinner
Sportal Sinner zaigral prvič po dopinškem škandalu in po slabem začetku izločil Američana

Iga Swiatek se na zadnjih dveh turnirjih ni izkazala. Na olimpijskih igrah v Parizu je osvojila bronasto kolajno in izgubila polfinale turnirja v Cincinnatiju z Arino Sabalenko. Kljub temu ima za seboj izjemno sezono, potem ko je dosegla 55 zmag in le sedem porazov.

V prvem krogu se OP ZDA se je v torek popoldne pomerila z Rusinjo Kamilo Rahimovo, ki je v turnir prišla kot srečna poraženka. Zato res nismo pričakovali, da bo dvoboj trajal skoraj dve uri. Poljakinja je zmagala s 6:4, 7:6. V drugem nizu je ubranila tri zaključne žoge za izenačenje. "Nisem prava. Poskušam se navaditi na igrišče, ujeti ritem, upam, da ga bom še pravočasno," je po tekmi dejala prva igralka sveta.

Latvijka Jelena Ostapenko ni bila zadovoljna z rezultati na severnoameriških turnirjih, saj je v Torontu in Cincinnatiju dosegla le eno zmago, kar je bilo pod njenimi pričakovanji. A njena nasprotnica, Japonka Naomi Osaka, se je soočala s še večjimi težavami. Po vrnitvi s porodniškega dopusta je na zadnjih petih turnirjih zmagala le trikrat. Po obetavnem začetku sezone so njeni rezultati močno padli. A je imela dvakratna zmagovalka OP ZDA vendarle nepričakovano lahko delo, Ostapenkovo je premagala s 6:3 in 6:2.

Jasmine Paolini | Foto: Reuters Jasmine Paolini Foto: Reuters

"Veliko mi pomeni, da sem sploh tukaj. Obožujem ta igrišča, to občinstvo, dajem mi neko posebno energijo," je bila po zmagi navdušena nekdanja prva igralka sveta, zdaj pa 88. na računalniški lestvici, ki je poleg s tenisom tribune navdušila tudi s svojo opravo.

Poleg Ostapenko se je od nosilk že poslovila tudi 11. postavljena igralka Danielle Collins, v treh nizih jo je premagala rojakinja Caroline Dolehide.

Kanadska teniška igralka Bianca Andreescu se po petih letih vrača na turnir, ki ga je osvojila leta 2019, tokrat s povabilom, saj je zaradi poškodbe izpustila leto 2023. Po vrnitvi je dosegla nekaj uspehov, a je zaskrbljena zaradi zadnjih porazov v prvem krogu turnirjev. Tokrat jo v prvem krogu čaka Italijanka Jasmine Paolini, finalistka letošnjega Roland Garrosa in Wimbledona, ki v dvobojih vodi z 2:0. To bo zanju že tretje zaporedno srečanju na turnirjih za grand slam.

Naomi Osaka (Jap) - Jelena Ostapenko (Lat/10) 6:3, 6:2;
Karolina Muchova (Češ) - Katie Volynets (ZDA) 6:3, 7:5.

Coco Gauff
Sportal Branilka naslova Coco Gauff brez težav v drugi krog
Novak Đoković
Sportal Đoković z zanesljivo zmago odprl OP ZDA, v drugem krogu tudi olimpijski prvak iz Tokia