17.39

Katarina Srebotnik Caroline Garcia finale

Sobota, 27. 6. 2015, 17.39

Srebotnikovi naslov v Eastbournu, Benčičevi prvenec WTA

Švicarska najstnica Belinda Benčič je zmagala v finalu turnirja WTA v angleškem Eastbournu (731.000 dolarjev) in osvojila svoj prvi turnir WTA v karieri. V dvojicah zmagala Katarina Srebotnik.

Slovenska teniška igralka Katarina Srebotnik je skupaj s Francozinjo Caroline Garcia zmagala v finalu dvojic; njuni tekmici sta bili Tajvanka Jung Yan Chan in Kitajka Jie Zheng. Srebotnikova in Garcia sta prvi niz dobila po uri in minuti igre ter šele po podaljšani igri. V drugem sta igrali še precej bolje in oddali le dve igri.

Na tekmovanju sta imeli status četrtih nosilk, pred tem pa sta bili v polfinalu s 7:5, 6:4 boljša od prvih nosilk Švicarke Martine Hingis in Indijke Sanie Mirza. Za slovensko-francosko dvojico je to po turnirjih v Brisbanu in Stuttgartu tretja uvrstitev v finale v letošnjem letu, po dveh porazih pa prva zmaga.

Enaintrideseta igralka sveta Belinda Benčič je v finalu posameznic s 6:4, 4:6 in 6:0 po dveh urah in 12 minutah premagala Poljakinjo Agnieszko Radwansko, ki je bila deveta nosilka.

Osemnajstletnica ima tudi slovaško državljanstvo, saj sta oče Ivan, ki je tudi njen trener, in mati Slovaka. Leta 2013 je osvojila mladinska turnirja v Roland Garrosu in Wimbledonu.