Nitto ATP Finals, 1. dan

Rafael Nadal potreboval le dobro uro, Thiem tri nize

1

Rafael Nadal | Foto Gulliver/Getty Images

Na finalnem teniškem turnirju bosta v nedeljo na sporedu dva dvoboja. Prva sta na igrišče stopila Dominic Thiem in Stefanos Cicipas, po tretjem nizu pa se je zmage veselil Avstrijec. Zvečer sta dvoboj odigrala Rafael Nadal in Andrej Rubljov. Tega je na koncu brez težav dobil Španec.

Novak Đoković
Sportal Besede Novaka Đokovića ne presenečajo

Dominic Thiem | Foto: Gulliver/Getty Images Foto: Gulliver/Getty Images Idealen začetek za Dominica Thiema

V uvodnem dvoboju smo spremljali ponovitev lanskega finala. Če je bil lani v treh nizih boljši Grk Stefanos Cicipas, je bil tokrat uspešnejši Avstrijec Dominic Thiem, ki se je Cicipasu oddolžil za lanski poraz v finalu tega turnirja. Svojega nasprotnika je premagal z izidom 7:6 (5), 4:6, 6:3. Igralca sta na igrišču preživela dve uri in 17 minut.

"V zadnjih štirih letih sem spoznal, kako pomembno je, da dobro začneš turnir. Idealno je, če na prvem dvoboju zmagaš. Zelo vesel sem, da mi je to uspelo," je po zmagi povedal Avstrijec, ki je letos že zmagal na OP ZDA.

Nadal je po tej zmagi še bolj samozavesten

V večernih urah sta igrala Rafel Nadal in Andrej Rubljov. Mnogi so pričakovali večji odpor mladega Rusa, a se je že na začetku videlo, kdo je glavni na igrišču. Rafa je dvoboj dobil po eni uri in 17 minutah, končal se je z izidom 6:3, 6:4.

"Pomembno je, da dobro začneš. Sploh zaradi samozavesti, saj zmagati v dveh nizih pomaga. Začetni udarec je bil zelo pomemben. Nisem imel velikih težav in to mi je pomagalo, da sem bil ob vračanju servisov bolj sproščen," je po zmagi povedal drugi igralec sveta.

Rafa še ni zmagal v finalu tega turnirja. Kot je povedal na novinarski konferenci pred turnirjem, bo letos poskusil še enkrat. Priznal je, da mu podlaga v areni O2 ne ustreza najbolje, a se bo boril do zadnjega. Mladi Andrej Rubljov je na turnirju prvič.

V ponedeljek bosta v popoldanskem terminu igrala Novak Đoković in Diego Schwartzman, zvečer pa Aleksander Zverev in Daniil Medvedjev.

Kako poteka tekmovanje?

Igralci so razdeljeni v dve skupini, v katerih bo igral vsak z vsakim. V nadaljevanje oziroma v polfinale se uvrstita prvouvrščena iz vsake skupine. Prvouvrščeni iz skupine A se bo v polfinalu pomeril z drugouvrščenim iz skupine B in obratno. Igralci bodo igrali na dva dobljena niza.

Turnir se začne v nedeljo, 15. novembra, in bo trajal do 22. novembra. Denarni sklad znaša 5,7 milijona dolarjev (4,8 milijona evrov).