Sreda, 16. 1. 2019, 14.45

OP AVSTRALIJE (WTA), 3. DAN

Marija Šarapova ekspresno v tretji krog, Klepačeva uspešna v dvojicah

Marija Šarapova | Foto Gulliver/Getty Images

Tretji dan OP Avstralije je prvič na igrišče stopila Andreja Klepač, ki se je v ženskih dvojicah prebila v drugi krog turnirja. Domači gledalci se veselijo nove zmage mlade Ashleigh Barty, kot zadnji sta na osrednje igrišče stopili Marija Šarapova in Rebecca Peterson in hitro končali dvoboj.

Rafael Nadal
Sportal Nadal in Federer gladko v tretji krog, Bedene neuspešen v dvojicah

Šarapovo v 3. krogu čaka tretja nosilka turnirja

Marija Šarapova, zmagovalka OP Avstralije iz leta 2008, proti Švedinji Rebecci Peterson ni imela nobenih težav. Rusinja je v tem dvoboju oddala le eno igro in nasprotnico odpravila v eni uri in 13 minutah. V naslednjem krogu nekdanjo prvo igralko sveta čaka Caroline Wozniacki, tretjo nosilko turnirja.

Andreja Klepač | Foto: Gulliver/Getty Images Foto: Gulliver/Getty Images Andreja Klepač je s Španko Mario Jose Martinez Sanchez igrala proti Avstralkama Destanee Aiava in Naikithi Bains. Slovensko španska naveza je bila boljša in zmagala z izidom 6:2 in 7:6 (6).

Dvaindvajsetletna igralka Ashleigh Barty, ki se je na turnirju v Sydneyju prebila do polfinala, je tokrat igrala proti Kitajki Yafan Wang in zmagala po dveh nizih. Končni izid je bil 6:2, 6:3, dvoboj pa se je končal po eni uri in sedmih minutah.

Kimberly Birrell | Foto: Gulliver/Getty Images Foto: Gulliver/Getty Images

Hrvatica izgubila proti 240. igralki sveta

Nekoliko presenetljivo se je od turnirja poslovila hrvaška teniška igralka Donna Vekić. Ta je v zadnjem času kazala zelo dobre igre. V drugem krogu pa jo je premagala Kimberly Birrell (6:4, 4:6, 6:1). Avstralka je sicer 240. igralka na svetu.

Uspešno se je v naslednji krog prebila druga nosilka turnirja Angelique Kerber. Nemka, ki je v prvem krogu premagala našo Polono Hercog, je bila v drugem krogu boljša od Beatriz Haddad Maia.