Ponedeljek, 24. 1. 2022, 8.50

OP Avstralije, ATP (8. dan)

Mladi Kanadčan zaustavil razpoloženega Hrvata, naprej tudi Medvedev

Felix Auger Aliassime | Foto Guliverimage

Na teniškem OP Avstralije igrajo še preostale dvoboje osmine finala. V četrtfinale se je že uvrstil Felix Auger Aliassime, potem ko je po izenačenem dvoboju premagal Hrvata Marina Čilića. V četrtfinalu tudi že Daniil Medvedjev.

Alize Cornet
Sportal Izkušena Francozinja po zmagi padla na kolena

V deželi "tam spodaj" je Marin Čilić igral kot prerojen. Hrvat je leta 2018 že igral v finalu tega turnirja, tokrat ga je v osmini finala ustavil Felix Auger Aliassime. Mladi Kanadčan je bil boljši po štirih nizih in prvič v karieri premagal visokoraslega Hrvata. Dvoboj je trajal tri ure in 40 minut, kočni izid pa je bil 2:6, 7:6 (7), 6:2, 7:6 (4).

Daniil Medvedjev | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Daniil Medvedjev Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Daniil Medvedjev, drugi nosilec turnirja, se je prebil v četrtfinale. Tokrat ga je nasprotni strani mreže čakal Američan Maxime Cressy, trenutno 70. igralec sveta. Medvedjev, drugi nosilec turnirja, je upravičil vlogo favorita in po štirih nizih premagal Cressyja. Na koncu je Medvedjev dvoboj dobil 6:2, 7:6 (4), 6:7 (4), 7:5. Igralca sta na igrišču preživela tri ure in 27 minut.

"Tekmec je res dobro serviral, dobro je igral. V prvem nizu sem še nadzoroval potek igre, v drugem pa mi ni uspelo odvzeti servisa, a sem k sreči dobil podaljšano igro. Želel sem si tako nadaljevati, pa sem izgubil tretji niz. Ko sem imel v četrtem osem žogic za 'break', sem si rekel: 'Daj, no, kaj se greš!' Kakšno bi lahko izkoristil, a je tekmec odlično igral. Zadnjo pa sem," je takoj po dvoboju dejal Medvedjev.

Sprehod 20-letnega Italijana

Še najmanj dela je imel Italijan Jannik Sinner. Ta je domačina Alexa De Minaura premagal po treh nizih (7:6(3), 6:3, 6:4). Dvajsetletnik je za zmago potreboval dve uri in 35 minut in do četrtfinala je oddal le en niz.

"Lani je bilo zame dolgo leto. Prvič sem igral tako veliko turnirjev. V zadnjih nekaj mesecih sem dobil veliko izkušenj. Zrastel sem kot igralec, in kot tudi oseba. Pri 20 letih lahko samo rasteš. Zelo vesel sem, da sem v četrtfinalu," je takoj po dvoboju povedal Sinner, ki velja za enega najbolj nadarjenih igralcev na turneji.

Osmina finala:

Marin Čilić (Hrv, 27) : Felix Auger Aliassime (Kan, 9)  2:6, 7:6 (7), 6:2, 7:6 (4)

Daniil Medvedjev (Rus, 2) : Maxime Cressy (ZDA) 6:2, 7:6 (4), 6:7 (4), 7:5

Jannik Sinner (Ita, 11 ) :  Alex De Minaur (Avs, 32) 7:6 (3), 6:3, 6:4

Stefanos Cicipas (Grč, 4) : Harry Fritz (ZDA, 20) 4:6, 6:4, 4:6, 6:3, 6:4