Petek, 3. 9. 2021, 6.15

OP ZDA, ATP (4. DAN)

Đoković brez težav do napredovanja

1

Novak Đoković | Novak Đoković se je zanesljivo uvrstil v tretji krog. | Foto Guliverimage

Novak Đoković se je zanesljivo uvrstil v tretji krog.

Brez težav sta se v tretji krog odprtega prvenstva ZDA uvrstila prva igralca na svetu. Avstralka Ashleigh Barty je premagala 18-letno debitantko Claro Tauson z Danske s 6:1 in 7:5, Srb Novak Đoković pa je bil boljši od Nizozemca Tallona Griekspoorja s 6:2, 6:3 in 6:2.

Daniil Medvedjev
Sportal Medvedjev zlahka v tretji krog OP ZDA

Novak Đoković je naredil nov korak proti teniški nesmrtnosti. Še pet zmag ga loči od osvojitve vseh štirih največjih turnirjev v koledarskem letu in 21. naslova na grand slamih, s katerim bi prehitel Rogerja Federerja in Rafaela Nadala, ki jih imata po dvajset.

34-letni Srb je v 99 minutah odpravil omenjenega Nizozemca, zdaj pa ga čaka Japonec Kei Nishikori, ki ga je premagala v njunih zadnjih šestnajstih dvobojih.

"Ko slišim, da moje ime omenjajo ob takšni legendi, kot je Rod Laver, dobim dodatni zagon. Vem, da je letos v igri veliko več običajni turnir," je dejal Đoković.

"Dobro se zavedam, da bom energijo še kako potreboval na naslednjih tekmah," je Zverev dejal takoj po tekmi. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko "Dobro se zavedam, da bom energijo še kako potreboval na naslednjih tekmah," je Zverev dejal takoj po tekmi. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Zverev melje

Četrti nosilec Alexander Zverev si je tretji krog priigral po hitrem postopku, saj je s 6:1, 6:0 in 6:3 izločil Španca Alberta Ramos-Vinolasa. Nemec je dvoboj začel z odvzemom servisa in po zgolj uri in 14 minutah "odpihnil" tekmeca ter dvoboj končal s tremi asi zaporedoma. Skupno je na dvoboju proti 48. igralcu z lestvice ATP sprožil deset neubranljivih začetnih udarcev ter 26 "winnerjev".

"Super je, da mi je uspelo napredovati v treh nizih in da sem ga končal v manj kot uri in pol. Dobro se zavedam, da bom energijo še kako potreboval na naslednjih tekmah," je Zverev dejal takoj po tekmi. Nemec velja za enega glavnih adutov za zmago na igriščih Flushing Meadowsa, s čimer bi lahko številki 1 Novaku Đokoviću preprečil osvojiti koledarski grand slam in obenem rekordni 21. naslov na turnirjih velike četverice.

Lani je igral v finalu in ima ta čas niz 13 zaporednih zmag; med njimi je v polfinalu olimpijskega turnirja v Tokiu izločil tudi Đokovića, nato pa osvojil še masters v Cincinnatiju.

Njegov naslednji tekmec bo bodisi Američan Jack Sock bodisi Kazahstanec Aleksander Bublik.