Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Boštjan Boh

Torek,
13. 5. 2014,
12.30

Osveženo pred

11 mesecev, 1 teden

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Aljaž Bedene Tadeja Majerič

Torek, 13. 5. 2014, 12.30

11 mesecev, 1 teden

Aljaž Bedene praktično na izhodnih vratih, Tadeja Majerič še ne

Boštjan Boh

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
V slovenskem prostoru ni veliko vrhunskih teniških igralcev, s katerimi se lahko pohvalimo. In še od teh nekaj sta dva, ki si želita oditi drugam.

Že nekaj časa se govori, da naj bi slovensko barko zapustil Aljaž Bedene. Po prvih namigovanjih je stvar nekoliko potihnila, potem je konec prejšnjega tedna po poročanju BBC odjeknila novica, da je 24-letni Ljubljančan zaprosil za angleško državljanstvo. Aljaž je še ne dolgo časa nazaj trdil, da ga prestop in igranje za Anglijo ne zanima.

Nekateri odobravajo njegov prestop

Nedavno se je prek Facebook omrežja oglasil in napisal, da nikoli ni skrival navdušenja nad Veliko Britanijo. Predvsem pa o tem ne želi razpravljati, saj je trenutno na prvem mestu sanacija poškodbe, zaradi katere je moral prekiniti igranje na teniških turnirjih. Aljaž je na lestvici ATP trenutno uvrščen na 123. mesto in je tretji slovenski igralec, potem ko je bil še nedavno najbolje uvrščen Slovenec na svetovni lestvici. Njegov morebitni prestop pa z velikim odobravanjem sprejemajo tudi nekateri njegovi privrženci na Twitterju.

"Z Aljažem smo se veliko pogovarjali in kazalo je že, da bo nastopil v Portorožu proti Izraelu, nato pa se je v zadnjem trenutku odločil, da se ne bo udeležil tekmovanja. Ves čas je govoril, da je zgodba glede državljanstva izvita iz trte, kar se je izkazalo za zavajanje Teniške zveze Slovenije kot tudi kapetana reprezentance. Pravzaprav nimam komentarja na vse skupaj," je za Sportal povedal direktor Teniške zveze Slovenije Gregor Krušič.

Z Majeričevo so tik pred tem, da najdejo skupni imenovalec

O prestopu razmišlja tudi Tadeja Majerič, ki je po lestvici WTA druga slovenska igralka, v času poškodbe Polone Hercog pa je bila celo prva slovenska violina slovenskega tenisa. "V BiH imam veliko prijateljev, pred kratkim pa sem začela sodelovati z agentom Narcisom Bećirevićem. Z njim sem se pogovarjala o možnosti, da bi nastopila za BiH. Ideja mi je všeč. Če bo prišlo do pogovorov z vodstvom teniške zveze BiH, bi o njej resno razmislila," je sredi aprila v pogovoru za bosanski časnik Dnevni avaz povedala Mariborčanka.

Na teniški zvezi so prepričani, da bodo s Tadejo našli skupni jezik in da bo tudi v prihodnje igrala pod slovensko zastavo. "Za Tadejo vemo, da so težava finance in iščemo skupni imenovalec. Njene zahteve so sicer visoke, ampak verjamem, da se bomo lahko dogovorili," je bil optimističen Krušič glede 23-letne Štajerke.

Zagotovo je to šola za teniško zvezo

Na Teniški zvezi Slovenije si ne zatiskajo oči pred težavami, ki se dogajajo v zadnjem času, in priznavajo, da je jim je to dobra šola za v prihodnje in kot pravi direktor, si te dogodke šteje kot neuspeh. Ob tem doda, da že potekajo določeni prijemi, da do tovrstnih dogodkov ne bi več prihajalo. "Od mojega prihoda, od leta 2012, izvajamo projekt teniška družina, kar pomeni, da je vse več priprav s teniškimi reprezentanti, kjer stalno poskušamo izvajati povezovanje, v tej smeri pa vzgajamo tudi kapetane. V mladinskem programu prejemajo znatno večja sredstva kot prej, in to po točno določenih kriterijih, tako da nam ne more nihče očitati, tako kot se zdaj dogaja z generacijo, ki je bila financirana pred leti, ko se ni delalo po nekem določenem programu," je še za konec povedal Krušič.

Vsekakor tovrstni morebitni prestopi ne pomenijo nič dobrega za slovenski tenis kot tudi ne za slovenski šport. Zavedati se je treba, da "bazen" mladih športnikov in tudi teniških igralcev ni tako velik kot v drugih razvitih državah in takšni prestopi niso nobenemu v korist.

Ne spreglejte