11.16

Rudi Garcia Roma

Ponedeljek, 26. 8. 2013, 11.16

Rudi Garcia v škripcih zaradi telefonskega pogovora

Trener Rome Rudi Garcia se je znašel v škripcih, ker je na prvenstveni tekmi serie A proti Livornu iz žepa potegnil prenosni telefon in za nasvet med tekmo poklical enega od pomočnikov na tribuno.

Garcia je mirno opravil dvominutni pogovor, zdaj pa tvega kazen italijanske zveze.

Njegovi varovanci so sicer na gostovanju v Livornu zmagali z 2:0, Garcio pa bo bržčas doletela kazen italijanske nogometne zveze, saj so prenosni telefoni na klopi strogo prepovedani. Garcia je okoli 35. minute tekme proti Livornu opravil dvominutni pogovor z enim od pomočnikov.

"Res?" je bil Garcia vidno presenečen, ko so mu pozneje povedali, da so prenosni telefoni na prvenstvenih tekmah strogo prepovedani: "Radijska povezava ni delovala, zato sem pač iz žepa potegnil telefon. V Franciji to ni prepovedano ... Moj pomočnik Frederic Bompard je šel v prvem polčasu na tribuno, sam pa sem moral nujno z njim govoriti."

V Lillu, ki ga je Garcia vodil od leta 2008 do 2013, je imel francoski trener večkrat navado, da je svojega pomočnika pošiljal na tribuno, da je imel ta z višine boljši pregled nad igro in formacijami ekip na terenu.