Silvio Berlusconi stadion

Četrtek, 5. 5. 2011, 9.22

Berlusconi: Stadion poimenujte po meni

Italijanski premier in predsednik nogometnega kluba Milan, Silvio Berlusconi, je dejal, da bi morali stadion, na katerem igrajo ''rossoneri'', poimenovati po njem.

Berlusconi se v obrazložitvi skromne ideje sklicuje na legendarnega predsednika Real Madrida, Santiaga Bernabeua: ''Če bo Milan prvak, bo pod mojim vodstvom osvojil že 27. lovoriko in tako postal najuspešnejši na svetu. Sem predsednik z največ naslovi v zgodovini. Pred mano je bil to veliki Bernabeu, Španci pa so po njem poimenovali Realov stadion.''

Berlusconi vodi Milan od leta 1986, od takrat pa je osvojil pet naslovov evropskih prvakov, sedemkrat so bili prvaki Italije in enkrat pokalni zmagovalci.

Za primerjavo, Bernabeu je Real iz drugega madridskega kluba povzdignil v najtrofejnejšega v Španiji in enega najboljših na svetu. Klub je z njim petkrat posegel po vrhu Evrope, 16-krat so se zmagoslavja veselili v domačem prvenstvu, v vitrine pa so pospravili tudi šest pokalnih naslovov.

Berlusconi je sicer na svoj seznam uvrstil tudi naslove tekmovanj, ki v letih 1945 – 1978, ko je Real vodil Bernabeu, niso obstajala – superpokal, interkontinentalni pokal in svetovno klubsko prvenstvo. Kakorkoli, Berlusconi je vedno slovel po velikopoteznosti, pa najsi je šlo za politiko, posel, ljubezen ali šport.