7 let, 12 mesecev

Ivan Vajdl

Sreda, 30. 7. 2014, 22.09

Za uvod Gorenje ukanilo nekdanjega trenerja

Velenjski rokometaši so odigrali prvo pripravljalno tekmo in premagali romunskega prvoligaša z imenom Baia Mare, ki ga vodi nekdanji trener Gorenja Lars Walther.

Na prvi letošnji prijateljski tekmi je četa Ivana Vajdla z rezultatom 29:27 pokorila ekipo Baia Mare, so sporočili iz velenjskega kluba. Romuni, ki igrajo pod taktirko nekdanjega trenerja Gorenja Larsa Walterja, so se izkazali za dobrega nasprotnika. Vsakih 20 minut je prišla na igrišče nova garnitura zunanjih igralcev, krožnih napadalcev in vratarjev. Krila pa so se zamenjala na 15 minut. Vsi igralci so pokazali veliko želje.

Negotov začetek Gorenja je gostom dovolil, da so hitro ulovili ritem. Ekipi sta samo v prvem polčasu osemkrat izenačili, kar je bila dobra napoved za konec polčasa, ki pa so ga ose pod taktirko Luke Dobelška prevesile na svojo stran in tako po 30 minutah odšle na odmor z zadetkom prednosti (13:12).

V drugem delu je domači trener opravil ogromno menjav. V ogenj je poslal vse novince, ki so potrdili, da se uprava pri nakupih ni motila. Čeprav trmasti Romuni niso dopustili, da bi Gorenje prišlo do večje prednosti, so v izdihljajih tekme morali priznati premoč domači ekipi. Ose so v končnici prednost dvignile na pet zadetkov, nato pa popustile in končale z dvema zadetkoma naskoka.