Sobota, 20. 2. 2021, 19.50

Osmina finala evropskega pokala, povratna tekma

Velenjčani v velikem slogu med osem v evropskem pokalu

1

Gorenje Velenje - Cocks | Velenjčane so na povratni tekmi razbili Borac. | Foto Grega Valančič/Sportida

Velenjčane so na povratni tekmi razbili Borac.

Rokometaši velenjskega Gorenja so se prebili v četrtfinale evropskega pokala, potem ko so na današnji povratni tekmi osmine finala v gosteh zanesljivo premagali Borac iz Banjaluke z 32:16 (17:11). Velenjska ekipa je na prvi tekmi slavila z 32:28 (15:11).

Gorenje Velenje - Cocks
Sportal Velenjski rokometaši s štirimi goli prednosti v BiH

Velenjska zasedba se je v velikem slogu prebila v četrtfinale tretjega najmočnejšega klubskega tekmovanja na evropskih tleh. Pred slabim tednom je v Rdeči dvorani tekmeca iz Banjaluke premagala za štiri gole, na današnji tekmi v BiH pa je prikazala izjemno prepričljivo predstavo in zanesljivo slavila z 32:16.

Trikratni slovenski prvak v sezonah 2008/09, 2011/12 in 2012/13 je pred Borcem izločil še italijansko Sieno in finski Cocks.

Velenjčani so od prve do zadnje minute imeli vse niti igre v svojih rokah. Tako je bilo že na prvem dvoboju v Velenju, a so v zadnjih osmih minutah zaigrali medlo in zapravili lepo prednost sedmih golov.

Dvorana Borik, brez gledalcev, sodnika: Božinovski in Načevski (oba Severna Makedonija).

Borac Banjaluka: Perić 1, Jeremić, Todorović, Egić 3, Subotić, Njezić 1, Knežević, Vučičević 1, Čelić, Puljizović 2, Draganić 3, Trkulja 1, Slavuljica 3, Miličević, Dakić 1, Padasinau.

Gorenje Velenje: Panjtar 1, Taletović, Haseljić 4, Tajnik 8, Pajt, Velić 1, Starc, Miklavčič, Drobež 2, Komar, Sokolič 4, Verdinek 5, Grmšek 2, Slatinek-Jovičić, Mlivić, A. Kavčič 5.

Sedemmetrovke: Borac Banjaluka 1 (0), Gorenje Velenje 4 (3).
Izključitve: Borac Banjaluka 12, Gorenje Velenje 10 minut.
Rdeči karton: /.

V dvorani Borik v Banjaluki si tega niso privoščili, vseskozi so igrali zavzeto in zrelo ter izbrance nekdanjega slovenskega selektorja Veselina Vujovića zasenčili v vseh prvinah igre.

Velenjčani so si že po prvi polovici tekme priigrali šest golov prednosti (17:11), v drugem polčasu pa so zaigrali še bolje in vseskozi bili korak ali dva pred gostitelji ter ga potolkli do kolen.

Pri varovancih Zorana Jovičića je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Domen Tajnik z osmimi goli, Matic Verdinek in Aleks Kavčič sta dodala po pet zadetkov.