13.24

Maribor Branik Trimo Trebnje rokomet

Sreda, 19. 3. 2014, 13.24

Trimo spet pokazal zobe in remiziral z Mariborom

Po visokih sredinih zmagah Gorenja in Celja so presenečenje v 2. krogu rokometne lige za prvaka pripravili Trebanjci, ki so v domači dvorani igrali neodločeno s favoriziranim Mariborom.

Maribor je ambiciozna zasedba, ki si z drugega mesta želi izriniti Celjane. Tovrstnim hrepenjenjem ne bo šel v prid remi s Trimom, ki je štajersko zasedbo izločil že v pokalu. Dolenjci so tekmo bolje začeli in nekajkrat povedli za štiri gole. V vratih so imeli izjemnega Klemena Ferlina, ki je do konca ustavil 17 žog.

Vseeno so Mariborčani sredi drugega polčasa napravili preobrat in povedli za dva gola. Minuto in pol pred koncem je Jure Vran pri mariborski prednosti za gol obranil sedemmetrovko, a Trimo si je pridobil žogo. Zaradi nedovoljenega prestrezanja je bil izključen Ante Kaleb, Trimo je namesto vratarja v igro poslal dodatnega igralca in izsilil sedemmetrovko, ki jo je za 24:24 že po koncu igralnega časa izkoristil Anže Ratajec. Zanimiva tekma z zanimivim izidom, ki so se ga gotovo razveselili Celjani. Ti se namreč na tretjem mestu ne počutijo posebej varno.