Rokometni pokal pokal Slovenije Jeruzalem Ormož Celje Pivovarna Laško

Nedelja, 7. 5. 2023, 19.13

POKAL SLOVENIJE, ZAKLJUČNI TURNIR, FINALE

Brez presenečenja: Celjani do 22. pokalne lovorike

finale pokala, Jeruzalem Ormož : Celje Pivovarna Laško | Rokometaši Celja so v finalu pokala Slovenije upravičili vlogo favoritov in Ormožane premagali s 35:24. S tem so osvojili 22. pokalno lovoriko. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Rokometaši Celja so v finalu pokala Slovenije upravičili vlogo favoritov in Ormožane premagali s 35:24. S tem so osvojili 22. pokalno lovoriko.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v finalu slovenskega pokala v dvorani Hardek v Ormožu upravičili vlogo favoritov, gostitelje Ormožane so premagali s 35:24 in osvojili 22. pokalno lovoriko v samostojni državi.  Na tekmi za tretje mesto je Krka, ki je vodila praktično celotno srečanje, z 28:21 premagala Koper.

Celjani so v finalu takoj zagospodarili v dvorani na Hardeku. V uvodnih petnajstih minutah so izbranci srbskega strokovnjaka na celjski klopi Alema Toskića motivirane gostitelje zasenčili v vseh prvinah igre.

Na vratih je blestel Nebojša Bojić, ki je med 3. in 12. minuto svojo mrežo ohranil nedotaknjeno, njegovi soigralci v polju pa so si medtem že priigrali lepo prednost petih golov (7:2).

Do konca polčasa njihova prevlada več ni bila tako izrazita. Prleki so se jim po golu Nika Ćirovića v 21. minuti približali na dva gola (9:11), v končnici prvega polčasa pa so Celjani znova zaigrali tako kot znajo in se na velik odmor podali s prednostjo petih golov (19:14).

Navijači v Ormožu so svoj klub sploh prvič spremljali v finalu pokala. | Foto: Blaž Weindorfer/Sportida Navijači v Ormožu so svoj klub sploh prvič spremljali v finalu pokala. Foto: Blaž Weindorfer/Sportida

Papirnati favoriti tega dvoboja iz Celja so v začetku druge polovice tekme takoj oplemenitili svojo prednost. V 37. minuti je reprezentančni krožni napadalec Stefan Žabić zadel za +7 (23:16), lepa zaloga v golih pa je nato konstantno naraščala. V 47. minuti je po golu Matica Suholežnika že znašala enajst golov (31:20), vsi dvomi o zmagovalcih pa so bili razrešeni.

V celjski ekipi je bil najbolj učinkovit kapetan Aleks Vlah s sedmimi goli, Tilen Strmljan in Tadej Mazej pa sta dosegla po pet zadetkov, tako kot pri ormoški Ćirović in Miha Kolmančič.

Ormožani se veselijo premiernega srebra. | Foto: Blaž Weindorfer/Sportida Ormožani se veselijo premiernega srebra. Foto: Blaž Weindorfer/Sportida

Fotogalerija finala (foto: Blaž Weindorfer/Sportida):
1 / 15

Celjani so na letošnjem turnirju v Prlekiji v polfinalu premagali Koprčane z 31:29, Ormožani pa na drugem sobotnem obračunu Novomeščane s 26:22.

Na dosedanjih pokalnih tekmovanjih so bili najbolj uspešni rokometaši iz Celja, zmagali so kar 22-krat. Po trikrat sta zmagala Koper in Gorenje Velenje, po enkrat pa Gold Club Hrpelje in Prule 67.

Pivovarjem se v tej sezoni nasmiha dvojna krona. V ligi NLB imajo tri kroge pred koncem štiri točke več od drugouvrščenih Trebanjcev in pet od tretjeuvrščenih Velenjčanov.

Kaj sta po finalu povedala trenerja?

"Moji varovanci imajo kakovost, željo, srce in voljo. Zasluženo so osvojili pokalno lovoriko." | Foto: Blaž Weindorfer/Sportida "Moji varovanci imajo kakovost, željo, srce in voljo. Zasluženo so osvojili pokalno lovoriko." Foto: Blaž Weindorfer/Sportida Alem Toskić, trener Celja Pivovarne Laško: "Vedeli smo, da nas v Ormožu čaka zelo zahtevna tekma. Prleki so pred domačimi gledalci vedno izjemno neugodni tekmeci, na njihovo igro pa smo se pripravili na najboljši možni način. Na sobotnem polfinalnem obračunu proti Koprčanom smo morda porabili malce preveč moči, a moji varovanci imajo kakovost, željo, srce in voljo. Zasluženo so osvojili pokalno lovoriko."

"V Ormožu je bil pravi praznik rokometa, vzdušje fantastično. " | Foto: Blaž Weindorfer/Sportida "V Ormožu je bil pravi praznik rokometa, vzdušje fantastično. " Foto: Blaž Weindorfer/Sportida Saša Praprotnik, trener ormoškega Jeruzalema: "Po uvodnem zaostanku petih golov smo se približali na dva gola, nato pa nam je zmanjkalo goriva. Celjanom bi čestital za zasluženo zmago in osvojeni naslov pokalnega zmagovalca. V Ormožu je bil pravi praznik rokometa, vzdušje fantastično. Hvala našim privržencem za podporo, drugo leto bomo znova poskušali osvojiti pokalno lovoriko."

Novomeščani v boju za tretje mesto ugnali Koprčane

Dolenjci so temelje za zmago postavili v končnici prvega polčasa. V 20. minuti je bila tekma povsem odprta, nato pa so Novomeščani pri izidu 8:8 naredili delni izid 9:4 in se na veliki odmor odpravili s prednostjo petih golov (17:12).

V drugi polovici tekme so vseskozi imeli pod nadzorom tekmece z Obale, največ pa so vodili za osem golov (26:18).

Pri Krki je bil najbolj učinkovit Uroš Knavs z enajstimi, pri Kopru pa Matevž Žagar s petimi goli.