Thermometer Blue 0

rokomet liga prvakov liga prvakov Kiel Branko Tamše

Sobota, 28. 11. 2015, 21.15

Po velikem remiju Celjani žalujejo za drugo točko proti Kielu

Celjski rokometaši so v devetem krogu lige prvakov pripravili presenečenje in remizirali z velikanom nemškega in evropskega rokometa Kielom (23:23).

Kljub uspehu proti nemškemu Kielu, kar točka proti takšni ekipi nedvomno je, je Branko Tamše na tiskovni konferenci po tekmi devetega kroga lige prvakov, ki se je končala s 23:23, obraz zakopal v dlani.

''Točka pomeni izjemno veliko v marsikaterem pogledu. Dobro smo začeli, fantje so se držali napotkov ob Kielovi obrambi 3-2-1, ki smo jo uspešno prebijali. Gostje so s 6-0 obrnili rezultat in povedli. Mi smo pokazali izjemno bojevitost v fantastičnem vzdušju Zlatoroga, na čelu s Florijani,'' je uvodoma dejal celjski trener.

''Na začetku drugega polčasa smo imeli pet črnih minut. Kiel je ušel na štiri gole prednosti, kar je glede na doseženo število golov zelo veliko. Imeli smo zaključno žogico za zmago, a se ni izšlo. če potegnem črto, je mogoče delitev točk zaslužena,'' meni Tamše, ki bo verjetno z remijem po prespani noči ali dveh bistveno bolj zadovoljen kot takoj po tekmi.

''Bolje ena kot nič''

Slabo volje je bil (tudi) Alfred Gislasson, trener Kiela: ''Prišli smo po dve točki, ki sta za nas zelo pomembni. Napravili smo preveč napak, posebej v drugem polčasu. Razočarani smo, a vedeli smo, da Celje doma igra zelo dobro. Tudi točka je boljša kot nič.''

Celjane, ki s tremi točkami ostajajo na sedmem mestu v skupini, želijo pa si na šesto, ki prinaša osmino finala, pred reprezentančnim premorom čaka še gostovanje v Parizu. Po novem letu pa odločilne tekme s Flensburgom, Zagrebom, Wislo in Bešiktašem.