Veszprem Gašper Marguč liga prvakov

Sobota, 5. 12. 2015, 13.40

Nekdanji as Gorenja z zlomljeno roko premagal bogati Pariz

Rabuza

Srbski rokometaš Momir Ilić je bil prvo ime Veszprema ob zmagi proti Parizu, čeprav si je že v drugi minuti zlomil roko, vseeno pa je tekmo končal z desetimi zadetki. Čaka ga nekajtedensko okrevanje.

Vodilno moštvo skupine A madžarski Veszprem je bilo v 9. krogu boljše od bogatega Pariza, ki je doživel drugi poraz v letošnji sezoni. Glavno ime visoke zmage kluba Gašperja Marguča, slavili z 28:20, je bil izkušeni 33-letnik, nekdanji član velenjskega Gorenja, Momir Ilić.

Nič presenetljivega, saj je Srb prvi strelec Madžarov v letošnji sezoni (dosegel je 58 zadetkov v ligi prvakov), vendar si je proti Francozom že v drugi minuti, takrat je imel ob svojem imenu zapisan le en zadetek, zlomil roko.

Po tem je dosegel še devet zadetkov in zgrešil le enkrat ter s skupno desetimi zadetki kljub zlomljeni roki dosegel več kot tretjino zadetkov za Veszprem.

Iz kluba so sporočili, da bo Ilić odsoten nekaj tednov, poškodba pa ob vprašaj postavlja tudi njegov nastop za srbsko reprezentanco na januarskem evropskem prvenstvu na Poljskem.