Sobota, 12. 8. 2017, 6.30

Prijateljske tekme rokometnih klubov

Luka Žvižej polnil gol Pariza, Gorenje z akcijo za oblizniti prste #foto

maribor psg | Foto Boštjan Selinšek

V Mariboru je gostoval najbogatejši rokometni klub na svetu Pariz, ki so mu Štajerci zabili 31 golov. Velenjčani so zanesljivo zmagali na Češkem in poskrbeli še za ekshibicijo.

Nikola Karabatić, Daniel Narcisse, Thierry Omeyer, Luc Abalo in druščina so se v dvorani Tabor prijateljsko pomerili z Mariborom, ki si v letošnji sezoni želi bistveno višje od sedmega mesta.

Dvakratni polfinalisti lige prvakov v zadnjih dveh letih so slavili s 37:31. Najboljši strelec tekme je bil pred kar 1.800 gledalci Luka Žvižej, ki je zadel devetkrat. Za Pariz je eden njegovih sedmih francoskih reprezentantov Nedim Remili zadel šestkrat. Še dva gola več je dal Keita.

Gorenje na Češkem

Gorenje je suvereno opravilo uvodni nastop na memorialu dr. Josefa Smekala, ki ta konec tedna poteka v češkem mestecu Nove Veseli. Izbranci Željka Babića so poljsko zasedbo MKS Piotrkowianin Piotrkow odpravili z 31:23.

"Tekma se ni začela po naših željah, saj smo v prvih petih minutah tekmecem dopustili preveč lahkih zadetkov. Nato smo se zbrali, zaigrali po dogovorih iz slačilnice, obenem pa z menjavami igralcem zadržali dober ritem igre. V drugem polčasu nas je doletela podobna zgodba. Znova smo imeli nekaj slabih minut, a vseeno je obračun vseh 60 minut potekal povsem pod našim nadzorom. Po prvi tekmi turnirja smo lahko zadovoljni z zmago, medtem ko imamo v igri še veliko rezerv," je za klubsko spletno stran dejal kapetan Niko Medved.

Ta je zaploskal soigralcema Roku Ovničku in Maticu Verdinku, ki sta med drugim izvedla prikupen cepelin.