Ferencvaroš Uroš Bregar Krim Mercator Krim Mercator liga prvakinj

LIGA PRVAKINJ, 9. KROG

Krimovke na domačem parketu priznale premoč Madžarkam

LP: Krim Mercator - Ferencvaros | Krimovke so doma izgubile proti Ferencvarosu. | Foto Sportida

Krimovke so doma izgubile proti Ferencvarosu.

Rokometašice Krima Mercatorja so v domačih Stožicah izgubile tekmo 9. kroga skupinskega dela lige prvakinj proti Ferencvarosu iz Budimpešte.

Ljubljanska ekipa je na krilih neodločenega izida v romunski prestolnici konec minulega tedna naskakovala drugo zmago v tej sezoni, a se ji proti Ferencvarosu ni izšlo. Če je bila prvem medsebojnem obračunu v Budimpešti madžarski ekipi povsem enakovredna do 50. minute, v končnici dvoboja pa je močno popustila in klonila s 25:32, je tokratni dvoboj že začela slabo.

Prvi gol domačih po šestih minutah igre

Prvi gol so tigrice dosegle šele ob koncu šeste minute prek Francozinje Oceane Sercien-Ugolin, le minuto kasneje pa je domači trener Uroš Bregar zahteval minuto odmora pri zaostanku 1:6.

Bregar je v enominutnem premoru pošteno okrcal svoje varovanke, ostre besede pa so naletele na prava ušesa. Ljubljanske rokometašice so v nadaljevanju zagospodarile v praznih Stožicah, z veliko boljšo predstavo v obeh smereh so po golu Valentine Klemenčič v 23. minuti rezultat izenačile na 9:9, le minuto zatem pa je novopečena nizozemska reprezentantka Harma van Kreij svoje soigralke povedla do prvega vodstva na tekmi z 10:9.

LP: Krim Mercator - Ferencvaros | Foto: Sportida Foto: Sportida

Na odmor z neodločenim izidom, v nadaljevanju potop

Rokometašice iz Ljubljane in Budimpešte so se na veliki odmor odpravile z neodločenim izidom 13:13, uvodne minute pa so znova minile v znamenju gostij, ki so v 37. minuti znova ušle na štiri gole (16:20).

Bregar je ponovno v zgodnjem delu polčasa zahteval minuto odmora, a tokrat ni predramil svojih varovank. Ljubljančanke so bile v nadaljevanju vseskozi korak za tekmicami, po zaostanku osmih golov v 54. minuti (21:29) pa je bilo docela jasno, da bodo doživele peti poraz na največji klubski sceni.

V ljubljanski ekipi je bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Oceane Sercien-Ugolin s šestimi goli, enega manj je dosegla Valentina Klemenčič.

Napake in zapravljene priložnosti

"Prvih deset minut smo igrali slabo, nato smo posegli po spremembah tako v napadu kot tudi v obrambi, kar je izboljšalo igro, predvsem v napadu. V začetku drugega polčasa so bile tekmice izvrstne, težko smo jih ustavljali. Žal nismo izkoristili vseh strelov s sedmih metrov ter lahkih priložnosti, ki smo si jih priigrali," je dogajanje povzel trener Krima Uroš Bregar.

Poleg Sercien Ugolinove sta se izkazali še vratarka Jovana Risovič z 19 obrambami in Valentina Klemenčič. "Tekmicam smo dovolile, da se razigrajo in šele naša čvrsta obramba v nadaljevanju jih je ustavila, zaradi česar smo se jim ob polčasu lahko približale. V drugi polovici tekme smo napravile preveč napak in zgrešile preveč strelov, ko bi žoga enostavno morala končati v golu," je povedala slednja.

Nadaljevanje po novem letu

Ljubljanska ekipa je na dosedanjih sedmih tekmah premagala nemški Bietigheim-Bissingen ter remizirala z ruskim Rostovom in Bukarešto, zmagovalka lige prvakinj v letih 2001 in 2003 pa je doživela tudi štiri poraze proti Bukarešti, Ferencvarosu, norveškemu Kristiansandu in francoskemu Metzu.

Skupinski del tekmovanja se bo nadaljeval drugo leto, ljubljanska ekipa bo 9. januarja gostovala pri nemški ekipi Bietigheim-Bissingen.