Sreda, 25. 4. 2018, 20.55

LIGA NLB, ZA PRVAKA IN OBSTANEK, 5. KROG

Pivovarji še drugič v štirih dneh boljši od Koprčanov

Celje PL | Foto Urban Urbanc/Sportida

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na zaostali tekmi 2. kroga končnice lige NLB (skupina od 1. do 6. mesta) doma premagali Koper 2013 s 30:25 (16:15).

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so še drugič v štirih dnevih premagali Koprčane. Po zmagi v polfinalu pokala v Ljutomeru so dobili še zaostalo tekmo državnega prvenstva, tudi tokrat so se morali zanjo zelo potruditi. Mogoče končni izid tega ne kaže, a še v 46. minuti je bil izid izenačen, na semaforju je kazalo 23:23. Toda nato so gostitelji v desetih minutah dosegli šest golov, varovanci Veselina Vujovića le enega, tako da je bilo zadnjih pet minut le formalnost.

Borbeni Primorci so že v prvem delu pokazali, da v Celje niso prišli z belo zastavo. Večji del so sicer zaostajali, vendar vedno, ko so domači ušli za nekaj golov - največja prednost je bila pri izidu 10:6, so se hitro približali, v 27. minuti pa so z golom Grege Krečiča izenačili na 13:13.

Na odmor so gostitelji odšli z golom prednosti, v 36. minuti pa jim je začela teči voda v grlo, saj so gostje z golom Adama Bratkoviča povedli z 19:18. To je bilo njihovo drugo vodstvo na tekmi, a hkrati tudi zadnje. Prvaki so dodali plin in prišli do zmage, ki jih je kljub še eni tekmi manj vrnila na prvo mesto, pred Ribnico imajo točko prednosti.

Drugi polčas je zaznamovala tudi poškodba Thomasa Postogne, ki je v polnem teku z glavo trčil v vratnico, ko je hotel preprečiti zadetek preko vsega igrišča, na srečo se je vse skupaj končalo zgolj s pretresom in bolečinami.

V celjski ekipi je bil najučinkovitejši Borut Mačkovšek s šestimi zadetki, na drugi strani jih je Bratkovič dosegel sedem.