Riko Ribnica Gorenje velenje Celje Pivovarna Laško Trimo Trebnje Liga NLB

Sobota, 9. 10. 2021, 21.12

Liga NLB, 5. krog

Celjani in Trebanjci stoodstotni, Loka ugnala še Ribnico

RK Trimo Trebnje : GOG Gudme, liga EHF | Trebanjci ostajajo brez poraza. | Foto Vid Ponikvar/Sportida

Trebanjci ostajajo brez poraza.

Rokometaši Trima iz Trebnjega, ki ga vodi nekdanji reprezentančni kapetan Uroš Zorman, tudi po tekmi petega kroga lige NLB ostajajo brez poraza. V petek so s 14 goli razlike premagali Herz Šmartno. Trebanjci so skočili na vrh lestvice, imajo isto število točk kot Celje, ki je prav tako zanesljivo premagalo Slovan. Velenjčani niso imeli težav z Mariborom. V soboto je Urbanscape Loka slavila na gostovanju v Ribnici.

Celjani so dosegli peto zmago v prvenstvu, potem ko so po izenačenem prvem delu pritisnili na začetku drugega in do konca tekme brez težav zadržali visok naskok.

K favoriziranemu Trimu je tokrat prišel novinec v ligi, ki je v prejšnjem krogu vpisal svojo prvo zmago in tako nekoliko okrepil samozavest. Toda ekipa Uroša Zormana je vendarle prevladovala in ostala stoodstotna v prvenstvu, medtem ko je zasedba iz Šmartnega, ki se je povsem zavedala, kdo je favorit, ostala pri dveh prvenstvenih točkah.

Trebanjci so zaostajali le pri izidu 0:1, potem pa so si hitro priigrali tri oziroma štiri gole prednosti, v 17. minuti pa je Toše Ončev zadel za pet zadetkov naskoka, s takšno razliko pa so gostitelji vstopili tudi v drugi polčas. V tem so hitro še povečali prednost, Filip Glavaš je v 34. minuti zadel že za 21:14, ko pa je vratar Aljoša Čudič v 44. minuti zadel za 27:17, je bil zmagovalec dokončno odločen. Največja razlika je znašala 14 golov.

Pri domači ekipi je bil z osmimi goli najboljši Lan Grbič, pri gostujoči pa Andraž Justin s petimi.

Velenjčani so, po slabšem uvodu v sezono, ujeli zmagovalni ritem. | Foto: Grega Valančič/Sportida Velenjčani so, po slabšem uvodu v sezono, ujeli zmagovalni ritem. Foto: Grega Valančič/Sportida

Velenjčani so proti mladi mariborski ekipi svoje del opravili večinoma že v prvem delu, ko so si priigrali visoko prednost. Državni prvaki pod vodstvom Zorana Jovičića so imeli tako v nadaljevanju nekoliko lažje delo do pričakovanih dveh točk oziroma tretje zmage v sezoni. Izbranci Luke Žvižeja pa so vpisali četrti poraz.

V soboto trije tesni obračuni

V soboto smo spremljali tri srečanja, prav vsa pa so se končala z največ zadetkom razlike. Ribnica je gostila Urbansvape Loko, gostje pa so slavili s 27:28. Z golom razlike so novi točki vpisali tudi rokometaši iz Ivančne Gorice, ki so s 24:25 na gostovanju vzeli skalp Dobovi, Slovenj Gradec in Koper pa sta se razšla brez zmagovalca (24:24).